• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Czyszczenie gąbek w pralce

#1
Wink 
Właśnie żonka dała mi do myślenia (po moich utyskiwaniach że muszę gąbki z filtra (sump) wyczyścić), sugerując abym zrobił to w pralce.
Po zastanowieniu to chyba nie jest głupi pomysł?
Gąbek jest (z połowy sumpa) 6 sztuk plus wata. A watę można włozyć do woreczka pralniczego.
I tak zapytam - stosował ktoś ? i jaki efekt?

ps. ledwie się zmieściły, a to 9kg pralka. Dodam, że na pewno trzeba odsyfić szufladę na proszki i tą wnękę - i oczywiście proszku nie sypaćHaha
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Stara frania byłaby lepsza Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Jeśli chodzi o pranie, to na szczęście wiem tylko jak się je z pralki wyjmuje i wiesza , bo do tego mnie żona zagania, ale wyczyszczenie jej ze wszystkich środków używanych do prania A niewskazanych w akwarium jest chyba niemożliwe.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Chyba nie tak trudno pralkę utrzymać w czystości - szuflada głównie. A i wskazane.
Mam akurat dość nową pralkę i teraz będę czyścił szufladę jak gąbki będę wkładał - bo od dzisiaj koniec z mordęgą czyszczenia każdej osobno.
Już wszystko w filtrze i nie widzę aby coś się pieniło w akwa :-)
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Wystarczy użyć sody oczyszczonej i po jednym cyklu pralka będzie "czysta". To tak na następny raz. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(28-02-2021, 17:34 PM)Ruki napisał(a): Wystarczy użyć sody oczyszczonej i po jednym cyklu pralka będzie "czysta". To tak na następny raz. Wink

soda z octem lepiej się pieni i w zakamarki dociera wtedy, i na 90`C. Raz na rok, dwa takie czyszczenie usuwa kamień też z grzałki - a ta najbardziej "koroduje" od proszku do prania chociaż jest z nierdzewki
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Prałem nie jeden raz- są czyściutkie, nic się nie dzieje - oczywiście piorę samą wodą
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
O to mi chodziło!
U mnie rybki nawet nie wiedzą że nie tyrałem przy nich. I wszystko dobrze.
aha, przy okazji ostatnio zmywarkę co nie pobierała wody (się zatkała) udrożniłem środkiem MELT - wlanym 1/2 z wodą do filtra na dole.. / octem i sodą nie dawało rady
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Mam takie przypuszczenie odnośnie waty, że mogą nitki się odrywać i przechodzić przez oczka pralki.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(01-03-2021, 16:13 PM)mimo12 napisał(a): Mam takie przypuszczenie odnośnie waty, że mogą nitki się odrywać i przechodzić przez oczka pralki.
Toż napisał że w woreczku watę...
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości