• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Dziwne guzek u P.Altum oraz dziurawica? U S.Daemon

#1
[Obrazek: 2cf6fbb36c861fbdf744bc9ae72418be.jpg]
Mam mały problem z dwoma altumami. Otóż jeden ma dziwne czerwone coś przy pysku a drugiemu zaczęło coś rosnąć przy płetwie grzbietowej. Ponadto jeden z moich demonów przechodzi prawdopodobnie dziurawice? Jak mogę to leczyć wszystkie z tych schorzeń? Wszystkie ryby jedzą i nie wykazują żadnych dziwnych zachowań.
Parametry na podstawie testów kropelkowych zooleka:
PH 6,8
NO3 ~20
No2 0,025
Twardości raczej bliskie zeru bo leje do podmianek wodę o stosunku ro-kran 65-35.
Zbiornik zalany do 700 litrów. Ostatnio przechodziłem atak pierwotniaków ale zgaszone światło na tydzień plus lekkie codzienne podmianki zrobiły swoje i woda kryształ. [Obrazek: 694b88aa8a7cf667f2817f943848e267.jpg]
[Obrazek: 00b99406b04f4eeb675a607d8d0fab09.jpg]
[Obrazek: a653bf1d667905d0d858786f6889c3d1.jpg]
Pozdrawiam Kacper.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Nikt nie ma żadnego pomysłu? Guzek u altuma nieznacznie się powiększył...
Pozdrawiam Kacper.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Pasowałoby jednak zmierzyć tą twardość wody.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(23-02-2021, 22:17 PM)ksonski napisał(a): Twardości raczej bliskie zeru bo leje do podmianek wodę o stosunku ro-kran 65-35.
Możesz się zdziwić, chyba że masz super miękką wodę w kranie. Ja jak robiłem podmiany 80%RO+20% kran miałem kh między 3-4 i gh w okolicach 4.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Niestety daemonowi wyrosła jakaś duża narośl przy oku. Nie mam pojęcia co to jest ani jak temu zaradzić? Ktoś pomoże? Nie wiem jak lepiej mogę to uchwycić na zdjęciu.
[Obrazek: 7b742d71c0e03b265302a9c872adc521.jpg]
[Obrazek: fa110cca10e424fbc7a465d8245ca5a5.jpg]

Gh 7
Kh 1
Pozdrawiam Kacper.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Witam, w takich przypadkach winna jest woda...
Spróbuj zrobić podmianki samą RO . I dodaj garbników ( szyszki, liście , co tam będziesz miał.) Atak pierwotniaków może wskazywać ,że biologia w zbiorniku jest jeszcze nie dojrzała.( lub doszło do spadku ilości bakterii ) Czyściłeś może filtry niedawno ?.. Rób częste podmianki.. Jaką masz temp ?  Ustaw na ok 30-31 C ...
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Filtrów nie czyściłem ale przerzuciłem ryby z 400 litrów do powiedzmy 600 litrów czyli 200 litrów nowej wody. Ale nie wiem czy to aż tak bardzo mogło wpłynąć na destabilizację zbiornika? Media biologiczne mam niezmiennie od marca ubiegłego roku. Czyściłem je może dwa razy w wodzie z akwarium oczywiście. Ile litrów tej podmianki zrobić? Grzałkę już ustawiłem na 30 stopni.
Pozdrawiam Kacper.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Witam a jaką temp. miałeś w akwa ?
Te ryby są wyjątkowo ciepłolubne - 29 - 30C to stała temp. dla nich.
Zrób podmiankę 1/3 objętości zbiornika i po tygodniu  to samo. Do osmozy dodaj garbników ( przed podmianką)  
Ph dla Demonów i Altumów ( ale je spolszczyłem..) powinno wynosić ok 5- 5.5  W takiej wodzie żyją a to przecież dzikie ryby.
Co to za kawałki desek czy cegłówek ? na jednym ze zdjęć ?
Czy te ryby były w tym konkretnym akwarium wcześniej czy dopiero je tam przerzuciłeś ?
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Było 28*C. Teraz jest 30. Dolałem samego RO. Nie mam żadnych liści ale już zamówiłem. To są kawałki belek. Panaque sobie je wcinają. Ryby zostały przerzucone 3 tygodnie temu do tego baniaka.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Czyli biologia leży. Woda nawet na zdjęciach wygląda źle. Dziurawica to efekt azotanów i azotynów w wodzie. Skoro są azotyny to pewnie i amoniak.....Częste podmiany po 30 może 40% objętości. Tak ja bym działał. Jeżeli kasa nie gra roli to kup litr purigenu i wsadź go do sumpa. Ja u siebie w 2 metrówce mam 750ml i nawet się glon na szybach nie pojawia.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości