• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Narybek kakadu

#1
Witam,
Samiczka pielęgniczki kakadu wyprowadziła młode z groty w akwarium ogólnym. Pytanie czy jest szansa że młode przeżyją i czym ewentualnie je karmić. W zbiorniku pływają kiryski panda, zbrojniki, Perezy i neony.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Szansa jest zawsze, ale nie postawił bym zbyt wiele kasy na to że się uda Smile raz że neony, dwa bystrzyki, trzy pandy.... nie wiem w jakich ilościach, ale chyba to za dużo na możliwości parki kakadu. Gdybam tylko, bo mam doświadczenie tylko z opieką barwniaków nad młodymi i to przy mniej " zarłocznej " obsadzie Smile
Edit...
Swoją drogą, to w fajnym dziale napisałeś ten wątek Wink co prawda trafniejszy by był " żywienie kąsaczowatych " Smile
Edit 2 ....
Co do karmienia narybku..... to przyszło mi do głowy, że na ich przeżycie większy wpływ będzie miało regularne karmienie neonów i bystrzyków, bo jak będą najedzone to nie będą polowaly na młode Smile

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
U mnie potomstwo kilku gatunków apisto przezywalo w akawrium ogolnym tylko dzieki chowaniu sie w mchu. Pierwsze kilka tygodni pod opieka rodzicow praktycznie nie dokarmialem ich, zerowaly przy dnie i zywily sie detytrusem. Czasami podrzucalem samicy jakas tabletke lub tropical soft line (tonie dosc szybko) ale to raczej z mysla o jej glodzie a nie maluchow, wiec mlode tez tam cos skubaly. Natomiast kiedy mlode po odbyciu kolejnego tarla przez ich rodzicow odzielily sie to zamieszkały w kepie mchu i czasami wplywaly w korzenie pistii i tam żerowały. Najwiecej mlodych odchowanych w akwarium ogolnym to 8 sztuk
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości