• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Oase BioMaster

#1
Przymierzam się do wymiany filtra zewnętrznego do mojego 487l akwarium. Będzie on pełnił funkcje typowego biologa zasypanego grysem koralowym i ceramiką w mięsożernej Tanganice.

Co myślicie o filtrze Oase BioMaster 600? Miał ktoś filtry tej firmy?
Czytałem kilka opinii z sieci ale są one w znacznej większości z lat 2016-2018, a czasem producenci po czasie zaczynają oszczędzać na jakości. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
W tej cenie to raczej poszedlbym w eheima
Nawet tego uzywanego serii classic
2217 2250 2260
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
FX6 / HW5000 / 2260 /2250 / może FZ1200max ??
Znajkomy kupił jakiegoś biomatera THERMO 2 lata temu ale miał nieprzerybione akwa ze zbrojnikami i gupikami tak że filtr za dużo do roboty nie miał mimo że zbiornik spory bo niecałe 600L.
Ogólnie był zadowolony ale co tam później się działoto nie wiem bo nie mam kontaku z nim.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
W mojej ocenie nie warto - bardzo słaba wydajność przepływu wody. Posłuchaj kolegów raczej Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Zakupiłem filtr OASE BioMaster 600.
Porównując do wcześniej posiadanego przeze mnie filtra HW-304 oraz Unimaxa 250 to jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jakością wykonania i funkcjonalnością. Przepływ może nie jest imponujący, ale mam wrażenie że jest praktycznie niezaniżony, zobaczymy jak będzie po dłuższym czasie pracy. Rozwiązanie z prefiltrem wydaje się być w mojej opinii bardzo trafione, a sam wkład gąbkowy prefiltra jest dosyć duży. Filtr zalewa się błyskawicznie i działa bardzo, bardzo cicho. 
Pierwsze wrażenie jest bardzo dobre. Osobiście lubię nowości i niestandardowe rozwiązania, dlatego też zdecydowałem się na taki zakup, a po kilku przygodach z rozszczelnieniem HW chciałem coś solidniejszego.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Gadałem z kolesiem ze sklepu o tych filtrach, też bardzo polecał bo podobno są bardzo solidnie zbudowane i łatwe w czyszczeniu i ogólnej obsłudze. 
Akurat płaciłem za kolejny kubek JBL, wątpię, żeby próbował mi wciskać sprzedażowy kit. Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(22-03-2021, 16:48 PM)jachu_ka napisał(a): Gadałem z kolesiem ze sklepu o tych filtrach, też bardzo polecał bo podobno są bardzo solidnie zbudowane i łatwe w czyszczeniu i ogólnej obsłudze. 
Akurat płaciłem za kolejny kubek JBL, wątpię, żeby próbował mi wciskać sprzedażowy kit. Wink

Wszystko zależy od prowizji jaką ma za filtry Big Grin
teraz płaciłeś za JBL ale skoro tach chwalił to może następny będzie dizaster ....biomaster Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Witam wszystkich,
Jestem tutaj nowy na tym forum.
Co do Oase Biomaster Thermo mam dość sporo uwag.
Filtr Biomaster 600 Thermo zakupiłem w styczniu 2020r.
Pierwsze wrażenie było super. Dużo rozwiązań innowacyjnych i ciekawych w tym wbudowany prefiltr, grzałka i wydawało się, że jest solidnie wykonany oraz przemyślanie zaprojektowany. Jednak z upływem czasu czar tego filtra coraz to bardziej gasł. Pierwsza awaria nastąpiła po miesiącu... Uszkodzeniu uległa głowica urządzenia nie udało się odpowietrzyć, głośno pracowało i w efekcie pękła głowica...
Firma wymieniła ją na nową po tej awarii filtr pracował 4 mieście i znowu na froncie pękła głowica ale tym razem woda wydostała się z filtra zalewając mi szafkę. Znowu wymiana wymiana głowicy. Ta głowica pracowała do jesieni po czym powtórka z rozrywki. Chciałem wysłać ją do ekspertyzy lub działu kontroli jakości ale firma nakazała kolejną wymianę głowicy tym razem dostałem używaną. Jesienią 2021r pękła obudowa prefiltra i woda ponownie znalazła się na zewnątrz. Do tego grzałka też przestała działać. Warto zaznaczyć, że nie ma jakiejkolwiek kontrolki czy grzałka pracuje także gdyby nie druga grzałka Juwela to by było po skalarach. Po prawie dwóch miesiącach pisania z Oase udało się cały kubeł wymienić na nowy. Generalnie uważam ten filtr za mocno przereklamowany. Sprzedawcy będą go polecać bo pewnie mają jakąś prowizje że sprzedaży. Ze wszystkich filtrów ten był najgorszym wyborem. Na koniec dodam, że przyczyną tych zdarzeń może być zbyt mały przepływ prefiltra. Jest zbyt mało otworów przelewowych w nim. W tym kuble po wymianie nawierciłem dodatkowe otwory i póki co działa. Jednak nigdy więcej nie kupię tych filtrów. Nie są też najcichsze. Zdecydowanie cichsze są filtry Aquela, JBL czy niektóre Eheima. Jeśli miałbym wymienić ten filtr to z pewnością będzie to JBL gdyż mam te filtry od 10 lat i są bezawaryjne, wydajn i ciche. Oczywiście każdy ma swoje zdanie i opinię.
[-] Post Łukaszx otrzymał 1 polubień od:
  • Stan
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości