• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: A. Agassizi

#1
Proszę o pomoc w identyfikacji dolegliwości samcowi A.Agassizi. Od jakiegoś czasu nie jest sobą, na początku myślałem, że samica mu daje w kość ale po uważniejszych obserwacjach zauważyłem, że snuje się po akwarium jak zoombie, za nic ma podpływającą samicę czy stukanie w szybkę. Podczas karmienia zjawia się na koniec jakby nie załapał od razu jak inne ryby, że czas na jedzenie, niestety je bardzo mało tylko to co opadnie pomieli i wypluje a co mniejsze kęsy zjada. Płetwa grzbietowa uszkodzona i przeważnie złożona, na ogonowej malutkie dziurki i też nie wygląda najlepiej. 
Parametry w akwarium 112l: ph:6-6,5. 24stC, twardości zerowe, przewodność około 50 uS. 
Poniżej link do filmu podczas jedzenia jak się zachowuje, trochę przydługi. W 1:40 widać jak by się zataczał po tym jak pobrał pokarm. 




Tutaj dołączam zdjęcie i proszę o pomoc, podejrzewam nicienie ale nie jestem pewny.
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Ta ryba jest bardzo wyniszczona, obstawiam na inwazję wiciowców. Podałbym Protosol/Protocaps M/metronidazol, ale szanse na wyprowadzenie takiej ryby są nikłe.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Dziękuję za pomoc, rozpocząłem leczenie metronizadolem 1 tabletka 250mg na około 30l wody, temperatura podniesiona do 28*C. Po 48h mam zamiar rozpuścić w wodzie 1/3 tabletki. Zobaczę czy to coś pomoże, szkoda że przez brak czasu nie zauważyłem wcześniej początkowych objawów Sad Zastanawiam się jeszcze nad resztą obsady, czy u nich też zastosować kurację mimo braku objawów czy może profilaktycznie dodać do pokarmu czosnek ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Wobec innych ryb profilaktyka na razie, ale jeśli zauważysz wybrzydzanie na pokarm czy wypluwanie- dawaj metro.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Ryba mam nadzieję dojdzie do sił, są postępy bo już pobiera pokarm z dna. Zastosowałem kurację 1 tabletka na około 30l wody pierwszego dnia, następnie po 48h pół tabletki po kolejnej dobie znów pół tabletki. Temperatura podniesiona do 30-31*C aż do pierwszej podmianki, która miała miejsce po 3 dniach od ostatniej dawki leku. Po podmiance wleciał węgiel aktywny w woreczku przy wylocie filtra i temperatura obniżona do 23-24*C przez tydzień. Po Tygodniu powtórzenie kuracji 1 tabletka-48h-0,5 tab.-24h-0,5 tab. temperatura 30-31*C. 3 dni od ostatniej dawki metro podmiana, węgiel aktywny i stopniowe obniżanie temperatury. Ryba dalej słaba ale widać poprawę w zachowaniu oraz pobiera pokarm chętnie, ale niestety nie jest jeszcze w pełni sił, widać jej osłabienie. Myślę o stopniowym dodawaniu wody z zbiornika docelowego i powrocie aggi do domku ale mam wątpliwości czy nie lepiej (jeśli się uda), doprowadzić ją do lepszej kondycji i powrocie w pełni sił.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości