• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Składam nowy zestaw baniak+filtracja

#21
(23-09-2021, 12:18 PM)novi napisał(a): Grzałkę dałbym przepływową, 500W. U mnie się sprawdza. I nie szpeci.
Do sumpa grzałka przepływowa? Bezradny
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
(28-09-2021, 18:00 PM)tuptuś napisał(a):
(23-09-2021, 12:18 PM)novi napisał(a): Grzałkę dałbym przepływową, 500W. U mnie się sprawdza. I nie szpeci.
Do sumpa grzałka przepływowa? Bezradny
A dlaczego nie? Mam na wyjściu z pompy, zaraz nad zbiornikiem z gąbkami, takową 500W dla 800L i jest OK.    
   
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
(30-09-2021, 01:28 AM)novi napisał(a):
(28-09-2021, 18:00 PM)tuptuś napisał(a):
(23-09-2021, 12:18 PM)novi napisał(a): Grzałkę dałbym przepływową, 500W. U mnie się sprawdza. I nie szpeci.
Do sumpa grzałka przepływowa? Bezradny
A dlaczego nie? Mam na wyjściu z pompy, zaraz nad zbiornikiem z gąbkami, takową 500W dla 800L i jest OK.


Gdzie kupowałeś manacapuru? Piękne. Do tego ta woda kryształ. Jakie wkłady masz w sumpie?
Pozdrawiam Kacper.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
(04-10-2021, 15:29 PM)ksonski napisał(a):
(30-09-2021, 01:28 AM)novi napisał(a):
(28-09-2021, 18:00 PM)tuptuś napisał(a): Do sumpa grzałka przepływowa? Bezradny
A dlaczego nie? Mam na wyjściu z pompy, zaraz nad zbiornikiem z gąbkami, takową 500W dla 800L i jest OK.


Gdzie kupowałeś manacapuru? Piękne. Do tego ta woda kryształ. Jakie wkłady masz w sumpie?

Co masz na zrzucie? Gabla czy wata ?
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Witam
W moim baniaku pływają już skalary 10szt, kiryski panda 9szt, 50 szt. zwinników czerwonoustych oraz kilka loricardii. Z roślin mam w skupiska vallisneria gigantea oraz nurzaniec prosty oraz 2 żabienice. Bardzo chciałbym przykryć taflę wody roślinami pływającymi ale wszystkie limnobium oraz pistie rozpuszczają się. Domyślam się że to z braku mikro i makroelementów. Woda w baniaku: temp 28°C, GH3, KHO, pH7.0
Czy mógłbym zacząć suplementować powoli mikro i makro tak aby wspomóc delikatnie rośliny? Dodam że pod wszystkimi roślinami powsadzałem kulki gliniano-torfowe. 
Filtr- sump, cykl azotowy zamknięty.
Oświetlenie mieszane: 2 świetlówki LED 20 i 30W oraz 3 naświetlacze po 10W każdy (na porę wieczorową). Świece 10h. Ślad glonów na piasku, brunatny delikatny osad na szybach.


Załączone pliki Miniatury
   
===============
Pozdrawiam
damian
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
(04-10-2021, 15:29 PM)ksonski napisał(a): Gdzie kupowałeś manacapuru? Piękne. Do tego ta woda kryształ. Jakie wkłady masz w sumpie?

Te Manacapuru są już z własnego chowu, zostawiłem najładniejsze, ale teraz postanowiłem skupić się na drugim gatunku. Te są na OLX wystawione, po 40sztuka. Wkłady w sump (100l) to gąbka na przejściach i w komorach wata, potem skała porowata.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Witam, 
Oto mój baniak. Wieczorową porą wygląda obłędnie. 
Dziękuję Sebastianowi Holcerowi oraz Maciejowi Koczko za cenne wskazówki.


Załączone pliki Miniatury
                       
===============
Pozdrawiam
damian
[-] Post arribada otrzymał 10 Lubię to od:
  • Darek, Goran, LukaszW85, Martinezio, mimo12, schmeichel, takro, tazat, Theng, wet-aqua
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Baniak kosa Smile
[-] Post tuptuś otrzymał 1 polubień od:
  • schmeichel
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Cześć. Chciałbym bardziej zagęścić moją strefę przydenną. Mam około 10 kirysków panda, kilka loricarii, kilka boliwijek ale brakuje mi gatunku który by był bardziej rzucający się w oczy. Czy polecicie mi coś? Barwniaki? Jakieś pielęgnice do 15cm długości?
===============
Pozdrawiam
damian
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Mam Andinoacara pulcher Rio Apure F2, Andinoacara latifrons San Cipriano F2, Apistogramma sp. D44, D24 F1 i Nannacara aureocephalus Piste Riskier z tego co by się nadawało do łączenia z SA. Z barwniakow kribensis Lokoundje F1.

   
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
[-] Post Papja otrzymał 1 polubień od:
  • lukasz1717
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości