• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Kompletacja sprzętu do nowego akwarium

#1
Witam, mam zamiar rozpocząć przygodę z akwarystyka, potrzebuje od Was porad dotyczących zakupienia niezbednego sprzetu. Cena nie gra roli, chcialbym dobrze skomponowac sprzet, aby rybki sie w nim dobrze czuly, a ja mogl cieszyc sie przejrzystym widokiem i cichym dzialaniem sprzetu. Akwarium bedzie w zabudowie zrobione na wymiar.

Akwarium: 50x43x45 - czyli 97L.
Planowae rybki: Molinezja, bojownik
Rosliny: planuje dosc gesto zarosiete akwarium

Czy moglby mi ktos pomoc skompletowac sprzet?

Jaki filtr, grzalke, oswitlenie powinienem zastosowac? Mam mozliwosc wykrozystania szafiki znajdujacej sie pod akwarium.

Pozdrawiam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Fajnie, że rośnie kolejny akwarysta Smile
Nie chce Ciebie straszyć bo tu sami fajni ludzie na forum, ale
pomyśl może o zmianie planowanych rybek.... Smile będzie łatwiej o rady Smile

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Jesli chodzi o filtracje to ja w takim akwarium poszedlbym w filtry AquaEl - pat mini tylko z wieksza gabka niz ta w zestawie lub AquaEl fan 1 plus. Jezeli zdecydujesz sie na odchowanie narybku to lepszym rozwiazaniem bedzie pat mini z gabka - mlode rybki nie zostana wciagniete do filtra, jednak przy czysczeniu to fan 1 plus ma zalete taka ze przy wyciaganiu go z wody "syfek" zostaje w obudowie. Obydwa filtry jezeli sa dobrze zamontowane sa praktycznie bezglosne. Jezeli chodzi o grzałke to ja od lat uzywam Eheim jager i moge polecic je z czystym sumieniem. Do twojego akwarium 50 W bedzie wystarczające, jezeli mozesz wydac pare groszy wiecej to wez 75 W bo jak najdzie cie na wieksze akwarium to bedzie jak znalazl. 
Jezeli chodzi o podopiecznych w twoim akwarium to polaczenie molinezji i bojownika poprostu nie moze sie udac. Pomijajac kwestie ze to zupelnie dwa inne swiaty, to poprostu ryby wzajemnie beda sie stresowac i podskubywac pletwy, a bojownik zamiast prezentowac swoje piekno to schowa sie za filtrem.
Jezeli zalezy ci na bojowniku to do niego mozesz smialo dorzucić cos z malych ryb stadnych - bystrzyk amandy, danio margaritatus lub inne ryby tego pokroju, o ktorych informacje znajdziesz w internecie. Dobrym pomyslem moga byc takze gupiki - bedzie kolorowo. Molinezje rosna za duze do takiego akwa wiec odpusc je sobie, tak samo jak mieczyki
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Tak na szybko - i proszę sprawdź czy ok co napiszę - molinezja najlepiej czarna, ostrousta -lepiej znosi wysokie temp. - jak dla bojownika to najlepiej ok.30`C i gęsto zarośnięte akwa / żółta barwa światła.
Jak na bojowniki to duże akwa.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Jako fan kitrania szpeju poza widokiem dałbym tam Oase Thermo 250 albo JBL e702 z małą grzałką przepływową. Ciut za mocne ale możesz je stłumić albo pobawić się np. deszczownicą.
Jeśli dobrze to szkło obsadzisz to bojownik będzie miał w nim raj a drobnice zostawi w spokoju, jakieś krewetki też mógłbyś bez problemu dołożyć. Szkoda, że nie jest dłuższe, mógłbyś popróbować z samiczkami dla niego. Pamiętaj o deklu do akwarium, żeby się nie zaziębił od chłodnego powietrza.

Lampa do takiego zbiornika wystarczy zwykła ledowa montowana na krawędź za jakieś grosze z allegro. Mam kilka takich w małych szkłach i klomby rosną jakby im ktoś za to płacił.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Witam, sprzet juz prawie caly zloznoy. Nie wiem tylko jakie rybki dac, sokro molinezje sa za duze do takiego akwarium.
Czy macie do polecnia jakies male żółte, żólto-czarne rybki do akwarium 50x43x45 -  97L?

Akwarium bedzie inspirowane takim stylem ryubouku jak ponizej.,

[Obrazek: maxresdefault.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Może wybranego koloru odmiana gupika, żyworódki Endlera albo jak masz piach kwarcowy, bądź żwir o zaokrąglonych brzegach, to babka osa/pszczółka?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Jedyne co przychodzi mi do głowy to płatki.
Bo na brzanki niestety za małe to szkiełko.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Platki w sumie też rosną niemałe, a przynajmniej te hodowlane. Samice mogą być za duże do tego akwarium.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Kardynałki ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości