• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pawiookie + Kiryśniki

#1
Cześć.

Pytanie teoretyczne, bo w praktyce Pawiookim do głowy może przyjść wszystko. Czy bezpieczne jest połączenie dorosłych Kiryśników czarnoplamych z Pawiookimi. Mówię o rybach które są ze sobą od małego. Kiryśniki są dorosłe - czyli mają po kilkanaście centymetrów. Pawiookie jakie rosą wszyscy wiemy. Czy ktoś z Was ma taki mix. Chcę przynajmniej teoretycznie przemyśleć ryzyko. Dorosła Pawica, która chciała by zjeść Kiryśnika i się udało do połowy jest stracona tak jak i kiryśnik - nie wyjmie się go.

Tak jak napisałem rozmawiamy teoretycznie + praktyka osób które mają Kiryśniki z Pawicami.

Z góry dzięki.

Pozdrawiam z mroźnej Stróży

RGR.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
(13-02-2021, 16:20 PM)robert_gorajski napisał(a): Cześć.

Pytanie teoretyczne, bo w praktyce Pawiookim do głowy może przyjść wszystko. Czy bezpieczne jest połączenie dorosłych Kiryśników czarnoplamych z Pawiookimi. Mówię o rybach które są ze sobą od małego. Kiryśniki są dorosłe - czyli mają po kilkanaście centymetrów. Pawiookie jakie rosą wszyscy wiemy. Czy ktoś z Was ma taki mix. Chcę przynajmniej teoretycznie przemyśleć ryzyko. Dorosła Pawica, która chciała by zjeść Kiryśnika i się udało do połowy jest stracona tak jak i kiryśnik - nie wyjmie się go.

Tak jak napisałem rozmawiamy teoretycznie + praktyka osób które mają Kiryśniki z Pawicami.

Z góry dzięki.

Pozdrawiam z mroźnej Stróży

RGR.

Miałem 2 pawiookie z kiryśnikami przez 1,5 roku i nic się nie stało. W dużym akwarium (2 m długości) będzie ok. W. Mniejszym szkoda je męczyć. Trzymałem parę w 450l i była to walka z wiaderkami..... Cotygodniowe podmiany mnie dobiły. W większych akwariach (prawie 900 i 1500 litrów) podmieniam wodę raz na 4 tygodnie i jest ok. W tygodniu dolewam tylko odparowanej wody. Pawiookie to piękne ryby ale i straszne prosiak
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
"Pawiookie to piękne ryby ale i straszne prosiaki " - amen Smile !
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Zależy jak się karmi i w jakim są wieku. Dorosłe ryby inaczej karmisz niż podrostki czy maluchy.
Ja na swoje pawice nie narzekam, mam gorsze brudasy w akwarium Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości