• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Tło do akwarium

#1
Witam, czekam za aluminiowa pokrywa do 150x50. I chcialem dziś zrobic tlo z brystolu ale to nie to. Robił ktoś tlo spreyem lub farba? Mysle nad Śnieżka olejna czarny mat i pomalować kilka warst walkiem. Od razu mowie zarówno brystol jak i folia odpada
200x70x60 Geophagus Mirabilis x7 l333 white x6
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Odradzam malowanie , przyjdzie ci zmienić tło to przeklniesz ta farbę, można wiedzieć dlaczego nie folia ?
Jak nie folia to lacobel
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(12-02-2021, 20:12 PM)legion94 napisał(a): Witam, czekam za aluminiowa pokrywa do 150x50. I chcialem dziś zrobic tlo z brystolu ale to nie to. Robił ktoś tlo spreyem lub farba? Mysle nad Śnieżka olejna czarny mat i pomalować kilka warst walkiem. Od razu mowie zarówno brystol jak i folia odpada
A mogę zapytać dlaczego chcesz się bawić z farbami zamiast przykleić folię. Mi by się nie chciało ciapać farbami a efekt na pewno nie będzie lepszy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Ja dla odmiany polecam farbę, nie widzę żeby to było sporo roboty a jak ktoś nie ma wprawy w klejeniu folii to będzie się irytował uwięzionym powietrzem. Farba ma tę zaletę, że nic między nią a szybę nie spłynie, żaden zaciek się nie zrobi jak w przypadku tektury czy lacobeli. Kiedyś pomalowałem farbą akrylową i nie było dramatu ze skrobaniem po latach bo farba nie trzyma się aż tak mocno szyby.
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(13-02-2021, 14:54 PM)filas napisał(a): Ja dla odmiany polecam farbę, nie widzę żeby to było sporo roboty a jak ktoś nie ma wprawy w klejeniu folii to będzie się irytował uwięzionym powietrzem. Farba ma tę zaletę, że nic między nią a szybę nie spłynie, żaden zaciek się nie zrobi jak w przypadku tektury czy lacobeli. Kiedyś pomalowałem farbą akrylową i nie było dramatu ze skrobaniem po latach bo farba nie trzyma się aż tak mocno szyby.

Filip ja mam złe doświadczenie z farba ,właśnie dlatego że musiałem zmienić kolor tła
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Mam z tyłu styropian pomalowany, i po latach zacieki.
Teraz wybrałbym na pewno, przy dużym, nieodsuwanym akwa, na pewno farbę. Miałem już różniaste, od zwykłych folii po podświetlane skrzynkowe z bambusem i trzciną, czy żwirem naklejanym.
Przy szer > 45cm tylko farba, najlepiej jw napisana akrylowa - łatwo schodzi.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Zmieniałem kolor tła z niebieskiego na czarny z pomalowanej szyby 240x55. I jak człowiek pogodzi się z tym, że nie musi tego zrobić w jedno popołudnie, to nie ma z tym kłopotu Smile
Zależnie od tego jaką farbę zdejmujemy różnie z tym zejdzie i różne techniki są. U mnie nasączone nitrem ręczniki papierowe i skrobak do szyb kominkowych i poszło. Żeby było ciekawiej to wcześniejszy tył jest teraz przodem, bo nie był porysowany Smile
Pytanie jak często zmienia się kolor tła ? Zakładam, że max 1 raz albo wcale więc może nie ma sensu nad tym gdybać.
A plusy z brakiem zacieków są warte malowania.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Ja nie wiem jaki jest problem z naklejeniem folii? Spryskujecie folię i szybę płynem do naczyń rozcieńczonym z wodą kładziecie folie mało tego na mokro można jeszcze tą folią manewrować. Jak już jest ok to ściągaczką dociskając od środka odciągacie wodę z płynem i cała filozofia. 15 minut i żadnych bąbli z powietrzem nie ma.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(13-02-2021, 18:35 PM)zenek_8 napisał(a): Ja nie wiem jaki jest problem z naklejeniem folii? Spryskujecie folię i szybę płynem do naczyń rozcieńczonym z wodą kładziecie folie mało tego na mokro można jeszcze tą folią manewrować. Jak już jest ok to ściągaczką dociskając od środka odciągacie wodę z płynem i cała filozofia. 15 minut i żadnych bąbli z powietrzem nie ma.

Dokładnie kleilem nawet 6m
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Schnie sniezka ?? niedługo druga warstwa
200x70x60 Geophagus Mirabilis x7 l333 white x6
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości