• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Juwel 450l. Korona i otwory po sumpie.

#31
Ja czekałem tydzień po wklejeniu komina. 4 dni więcej Cię nie zbawią, a lepiej mieć pewność, że wszystko się ładnie związało.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
Silikon tężeje 2mm na dobę liczone obustronnie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Jezeli chodzi o cyrkulacje to prad wody puszczony jest po tylnej scianie akwarium, wiec nagarnia caly syfek pod gabke (hamburg - tyl akwarium - bok - przod - hamburg). Wiadomo ze czasami cos utknie miedzy roslinami czy korzeniami, jednak kiryski wprawiaja to w ruch i leci dalej. Ja nie mam w akwarium nic oprocz hamburga wiec nie mam z tym problemu. Kiedys mialem deszczownie w jakims akwarium i tam zawsze byl problem z gromadzeniem sie glonow czy syfku miedzy sciana a rurkami od deszczowni, ale to poprostu naturalne ze tam jest tak jakby martwa strefa - nie ma cyrkulacji. Najlepszym sposobem byloby przytwierdzenie deszczowni maksymalnie przy szybie np na przyssawkach lub umieszczenie jej ponizej tafli wody i skierowanie do gory.
Jesli chodzi o schniecie silikonu to tak jak pisal tuptus ok 2 mm na dobę, wiec warto zaczekac niz pozniej walczyc po zalaniu wody czy wpuszczeniu ryb.

El_polako teraz doczytalem o co ci chodzi. Wydaje mi sie ze masz problem z cyrkulacja bo wylot z hamburga masz skierowany od jednego boku do drugiego, a deszczownia umieszczona na boku ogranicza ta cyrkulacje bo woda jest wpychana w kierunku dna. Na styku tych dwoch pradow powstaja zawirowania. To tak jakby dziecko chcialo isc do przodu a dorosly wciskal go za glowe w kierunku podlogi Wink jezeli masz mozliwosc ustaw deszczownie na tylnej szybie wtedy woda zmierzajaca w kierunku dna bedzie zabierana z pradem z wylotu z hamburga.
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
(18-02-2021, 01:00 AM)Qbek napisał(a): Kiedys mialem deszczownie w jakims akwarium i tam zawsze byl problem z gromadzeniem sie glonow czy syfku miedzy sciana a rurkami od deszczowni, ale to poprostu naturalne ze tam jest tak jakby martwa strefa - nie ma cyrkulacji. Najlepszym sposobem byloby przytwierdzenie deszczowni maksymalnie przy szybie np na przyssawkach lub umieszczenie jej ponizej tafli wody i skierowanie do gory.

Mam u zeppelinów w 240l metrową deszczownię JBL, też to zauważyłem. Wystarczy nawiercić kilka malutkich otworów po przeciwnej stronie rury żeby bełtały tam wodę. Zacząłem od 0.5mm ale za szybko się zatykały, powiększyłem do 1mm i po problemie. Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Pojawiła się dla mnie pewna niejasność , a raczej zagadka.. Tutejsza firma , która zajmuje się takimi zleceniami , wycięła mi wzmocnienia wzdłużne o szerokości 10 cm. Po podaniu wewnętrznych wymiarów baniaka , grubości szkła itd. według nich przy takim akwa to standard. Takiej samej szerokości wzmocnienie poprzeczne. Czy to nie przesada przy takim baniaczku? Dodam że wzmocnienia są wycięte dookoła akwarium i jedno poprzeczne i niby w gratisie mam drugie poprzeczne gdybym chciał dwa wkleić. Co o tym myślicie?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
10 co chyba faktycznie za dużo... U mnie przy 240 cm długości wzmocnienia mam z Gr 12 mm szerokie na 6 cm i jedno poprzeczne na środku 8 cm i nic złego się nie dzieje

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Aj , nie chce znowu czekać 2 tyg. na nowe wzmocnienia i później tydzień do zalania baniaka. Wklejenie takich nie będzie miało negatywnych skutków? No oprócz późniejszych możliwości do 'manewrowania' w baniaku.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
Nożyk do szkła i zwęzić. Od wklejanej strony nie musisz mieć szlifu bo i tak się nie potniesz Wink

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
(22-02-2021, 18:18 PM)Skuggi77 napisał(a): Pojawiła się dla mnie pewna niejasność , a raczej zagadka.. Tutejsza firma , która zajmuje się takimi zleceniami , wycięła mi wzmocnienia wzdłużne o szerokości 10 cm. Po podaniu wewnętrznych wymiarów baniaka , grubości szkła itd. według nich przy takim akwa to standard. Takiej samej szerokości wzmocnienie poprzeczne. Czy to nie przesada przy takim baniaczku? Dodam że wzmocnienia są wycięte dookoła akwarium i jedno poprzeczne i niby w gratisie mam drugie poprzeczne gdybym chciał dwa wkleić. Co o tym myślicie?

Dobrzy są ja przy 200x80x50 mam wzdłużne 6cm poprzeczne 12cm
Goran już wspomniał.ucuac potem papier ścierny 180 lub 240
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
Goran albo masz niesamowite zdolności , albo nie ciąłeś szkła. Szkło 8mm o długości prawie 150 cm na 10cm szerokości , przyciąć na 4 cm wzdłuż to już nie lada wyczyn domowym sposobem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości