• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Juwel 450l. Korona i otwory po sumpie.

#21
Cóż , stawiam narazie na hamburga i zobaczymy jak to będzie. Gąbka okazała się 7,5 cm. grubości , zastanawiam się czy ciąć na 5 cm. ,czy taka będzie ok? Jakie ppi sam nie wiem , mniej więcej jak gąbka od Aquael Turbo 2000 , może ciut drobniejsza.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Zrób fotkę gąbki z przyłożona linijka lub metrowka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Oto i gąbka.    
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Będzie dobra, ja bym nie ciął.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Czyli zostawiam tak jak jest , w razie czego będzie możliwość przycięcia później. W między czasie zająłem się klejeniem pokrywy na akwarium. Całość skończę dopiero po wklejeniu wzmocnień ze szkła dookoła baniaka. Narazie wygląda to tak.        
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Jeżeli okaże się że hamburg nie da rady zawsze możesz dołożyć jakiś nawet tani kubełek i wlot schować w hamburgu, zadziała jak prefiltr. Wylot natomiast ustawisz dowolnie, aczkolwiek patrząc jak to pracuje u mnie w standardowym 200 l i 120 l (60x40x50 cm) to odradzam umieszczanie deszczowni na przeciwległej ściance względem gąbki.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Właściwie na " szybki start" , oprócz tego hamburga , wystartuje również kubełek fluval z żywą biologią. Uruchomiłem go 4 mc. temu , jako dodatkowy , w innym baniaku z myślą o starcie nowego akwa. Także część gratów , korzenie , otoczaki itd. Dopiero w późniejszym czasie będzie próba na samym hmf.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
U mnie w 112 mam hamburga napedzanego kubłem (fluval 204) w przeciagu roku otworzyłem go po ponad pół roku od startu zeby zobaczyc co w nim słychac, ale nie bylo w nim syfu wiec zamknałem go z powrotem i nawet nie plukałem gąbek. Kolejnym razem otwieralem go na poczatku tego roku, bo wirnik powiedział ze nie chce juz ze mna wspołpracowac, czyli po okolo 14 miesiącach od startu akwarium i tak jak ostatnio nie bylo w nim syfu. Jednak postanowilem przeplukac dwie z czterech gąbek i to tyle.
Dodam tylko ze wlot do filtra umieszczony jest ponizej połowy wysokosci akwarium przy krótszym jego boku i na rurke zalozona jest gabka z jakiegos filtra wewnetrznego, ktora mialem pod reka. Natomiast wylot umieszczony jest po dlugosci akwa, tak zeby poruszał tafla wody.
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
A powiedz mi jeszcze Qbek jak u ciebie wypada cyrkulacja, a co za tym idzie gromadzenie się syfu. Bo o ile z początku miałem jego akceptowalne ilości i tak quasi naturalnie to wyglądało to teraz jest tego sporo. Dodam że chodzi o to że gromadzi się on w zagłębieniach pod deszczownią (umieszczona na ściance bocznej), a hamburg narożny jest na przeciwległej ściance.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Tak dla jasności. Po jakim czasie od wklejenia wzmocnień zalewać akwarium? Słyszałem opinie że po 3 dniach , ale coś mi to się nie widzi. Producent silikonu podaje że całkowite utwardzenie następuje po 7 dniach.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości