• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Juwel 450l. Korona i otwory po sumpie.

#11
Aceton lub denaturat/spirytus
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
(12-02-2021, 00:44 AM)Skuggi77 napisał(a): Szklane wzmocnienia zamówione. Czym odtłuścić szyby , słyszałem że aceton najlepszy?

Zawsze czy to kleje szkło sumpa itd to zawsze dematurat

@tuptuś to co wspomniałeś o opasce że szkła tak powinny być robione zbuorniki wtedy jak piszesz żadna ryba nie wyskoczy Smile
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Otwory po sumie wyklejone szkłem. Z uwagi na fakt że nie mieszkam w Polsce , zastosowanie denaturatu odpada , po prostu tutaj go nie kupię. Popytałem miejscowych rzemieślników i stanęło na acetonie. Według nich nie ma nic lepszego. Odnośnie opaski z szkła. Macie na myśli wzmocnienia wzdłużne na około baniaka , czy się mylę?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(13-02-2021, 19:52 PM)Skuggi77 napisał(a): Odnośnie opaski z szkła. Macie na myśli wzmocnienia wzdłużne na około baniaka , czy się mylę?

Dokładnie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Super. Dziękuję za pomoc. Już myślałem że źle szkło zamówiłem a tutaj to spory koszt. Jeszcze jedno pytanie. Czy warto w tym baniaku myśleć o hamburgu , czy lepiej postawić na kubełek. W identycznym baniaku mam dwa atamany z deklarowanym przepływem 1200 l/h każdy i zero problemów. No i myślę nad czymś nowym. Czy hamburg pociągnie taki baniak jako jedyny filtr , ewentualnie plus jakiś cyrkulator?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Poszedłbym w stronę kaseciaka. Filtracja porównywalna z kubłami a koszt dużo mniejszy. Dodatkowo zajmuje mniej miejsca niż hamburg.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
W drugim baniaku miałem oryginalnego haseciaka Juwel na pompie 1000 l/h. , to było totalne nieporozumienie. Wiem że kaseciaki kolegów z forum to trochę inne konstrukcje , ale czy ogólna zasada działania tego nie jest taka sama? No i najważniejsze , nie wiem czy znajdę materiały na taki kaseciaki. Właśnie z tego powodu rozważam kubełek vs hamburg.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Fabertec przytna ma wymiar
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Wszystko fajnie , już wcześniej zgłębiałem ten temat. Problem w tym że nie mieszkam w Polsce.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Zalezy wszystko od budżetu. Jeśli ma być low to hamburg, jeśli ma byc no limit to HW5000 Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości