• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Juwel 450l. Korona i otwory po sumpie.

#1
Witam szanowne grono. Potrzebuje podpowiedzi jak naprawić wyżej wymieniony baniak. Otóż poprzedni właściciel rozebrał koronę z góry baniaka a co za tym idzie spinki które łączyły przednią i tylną szybę. Dodatkowo w dnie baniaka sterczą dwie rury , jak domniemywam pozostałość po sumpie. Teraz moje pytanie , jak to ogarnąć aby wytrzymało napór wody? Co do rur , jaka będzie najlepsza opcja? Wykręcić , wyciąć i wykleić łaty z tafli szkła , czy coś innego? Dodam że baniak ma 150 cm dł i 60 cm. wysokości. Załączam zdjęcia zbiornika o którym mowa i identycznego , dla podglądu , jak to było w oryginale.            


Załączone pliki Miniatury
       
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
ZAkleić kawałkami szkła, chociaż można wokół tych rur zrobić aranż i rury wykorzystać do kubła.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Od dołu i góry korek wkleić,albo tak jak tuptuś wspomnial
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
To już wolę całkiem się pozbyć tych rur. Ale co z górą , czy wklejenie wzmocnień wzdłużnych i spinek wystarczy? Jak długie powinny być wzmocnienia wzdłużne?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Zamiast drutować koronę szkłem kup lepiej takie cosie: https://www.ebay.ie/itm/200582299490?var=0
Normalnie tam są dwie spinki, ja bym nie ryzykował i dał cztery, z podwójną na środku. Spokojny sen jest wart więcej niż 42 funty. Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
a ja zrobiłbym opaskę z wzmocnień tak jak mam u siebie.
Nie ma opcji żeby ryby wychlapały wodę i nikła szansa że coś wyskoczy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Tuptuś jak to wygląda? Wrzuciłbyś foto. Edit. Na szybkiego przeczytałem że zrobiłeś opaskę. Takie to czytanie na telefonie w robocie. Sorry.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(10-02-2021, 09:26 AM)jachu_ka napisał(a): Zamiast drutować koronę szkłem kup lepiej takie cosie: https://www.ebay.ie/itm/200582299490?var=0
Normalnie tam są dwie spinki, ja bym nie ryzykował i dał cztery, z podwójną na środku. Spokojny sen jest wart więcej niż 42 funty. Wink
Pomyślałem że to super pomysł i po pracy do sklepu a tu zonk. Te wcięcie , widoczne na zdjęciu ma wchodzić od spodu w oryginalną koronę Juwela. Na szkło tego nie wciśniesz żadnym sposobem gdyz owo wcięcie , raczej rowek ma jakieś 3 mm szerokości. Nie wiem kto i w jakim celu to projektował w tym juwelu.


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Możesz zrobić koronę na akwarium wystającą tylko na głębokość wcięcia we wzmocnieniu ze zdjęcia powyżej z listew aluminiowych lub szablonów montażowych ABS. Do korony dopiero mocujesz wzmocnienia. Powinno wytrzymać Big Grin  Możesz również samemu wkleić szklane wzmocnienia.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Szklane wzmocnienia zamówione. Czym odtłuścić szyby , słyszałem że aceton najlepszy?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości