• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Wzmocnienie podłogi i podparcie stropu DIY

#14
@Darek spieszę z odpowiedzią.
1. Trochę zawodzi tutaj perspektywa. Słupów jest w obu rzędach po 4. Patrząc od najdalszego, 3 pary są ustawione równolegle. Ten najbliższy "fotografa" z prawej (dalszy od ściany) jest nieco w głąb pomieszczenia z dwóch powodów. Po pierwsze zwęził by mi przejście do tego pomieszczenia, wypadał jakieś 45 cm od światła "drzwi". Po drugie pomieszczenie powyżej ma taki sam rozkład i tam akwarium nie stanie z tego samego powodu.
2. Czy tam jest kąt 90 stopni? hmm może nie być, bo strop nie należy do tych najrówniejszych mówiąc w sposób najbardziej delikatny. Poszedłem w tym kierunku, że podciągi osadziłem tak aby dolna krawędź tworzyła płaszczyznę wypoziomowaną, a słupy były w pionie.
3. Nie widzę takiej potrzeby. Strop jest nienaruszony, podciągi w piwnicy wypadają na linii podwalin pod podłogą w salonie. Sztywności temu nadaje płyta zbrojona w podłodze piwnicy. Dodatkowo całość wzmocnionego obszaru jest stosunkowo blisko ściany nośnej. Jednakże inżynierem budownictwa nie jestem, mogę się mylić. Tak naprawdę wskazane przez ciebie spojenie także nie dałoby pełnej sztywności w 3 kierunkach, konieczne byłyby zastrzały. Oczywiście piszę te słowa czerpiąc wiedzę z skryptu dot. budowy podpór ratowniczych, tam wszystko może być na wyrost w odniesieniu do moich potrzeb.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Wzmocnienie podłogi i podparcie stropu DIY - przez el_polako - 30-01-2023, 17:05 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości