• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Nomorhamphus sp Sungai Lembo

#1
No to chciałem się pochwalić, stałem się szczęśliwym posiadaczem 7 szt młodzieży z tego, nieopisanego jeszcze gatunku hakodziobka. Poniżej zdjęcie - jeszcze niewybarwionego osobnika. Zaskoczyły mnie tym, że płatki jedzą Smile. Ale oczywiście głownie na mrożonce jadą. Niewielki to gatunek, bo max 8 cm u samicy. No i powinien się pięknie wybarwić.
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
I jak? Ryby się wybarwiły?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
O tym gatunku jest niewiele, oprócz tego, że najbardziej podobny jest do N. eberhardtii, a różni się od niego czarnymi znaczeniami płetw. Jeszcze się nie wybarwiają, są zbyt małe - mają 4 - 5 cm. Przyjdzie jeszcze moment poczekać, ale ładnie żerują, więc mam nadzieję niedługo czekać. No i jak zaczną wybarwianie, to muszę mieć gotowe zbiorniki do przełowienia, bo dwa samce w jednym akwarium nie dają rady z tego co się dowiedziałem. Jak wylezie czerwień na płetwach i pyskach, to wrzucę zdjęcia
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Niezłe zakapiory muszą być.
Ciekawe, jaki będziesz mieć układ płci.
Wiesz może, w jak dużych haremach się je trzyma?
Masz obserwacje jaki mają stosunek do innych gatunków?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Na teraz są z młodymi mieczykami Yucatan, pływają razem, schodzą po pokarm do środka akwarium, choć wyraźnie wolą pobierać go z powierzchni. Zachowanie jak na razie zupełnie przyjacielskie zarówno do innych ryb, jak i do siebie. Z tego, co wyczytałem, to na jednego samca 2 - 3 samice są optymalne, ale można też w parach trzymać.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Dzięki za odpowiedź.
Dawaj znać, jak się będzie rozwijać sytuacja z wybarwianiem się i zachowaniem. Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości