• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Rocio octofasciata

#21
Piekne te ryby - Pley jak tam Twoje maluchy?

Znalazłem filmik z biotopowym zbiornik

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Ja swoich nie mam już długo. Nie miałem ich już, gdy tutaj się zarejestrowałem Smile
Kiedyś na pewno do nich powrócę. Super ciekawe ryby
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Około 20 lat temu, kiedy bylem chłopcem w wieku podstawówkowym ojciec założył mi akwarium 25l. Jedyne ryby jakie chciałem w nim mieć to pielęgnice. W sklepach w tym czasie ciężko było dostać cokolwiek. Ojciec kupił mi 5 barwniaków czerwonobrzuchych ale nie spełniały moich wyobrażeń z książek. Wkońcu gdzieś za wschodnią granicą pan ze sklepu zdobył dla mnie 5 sztuk jakiejś pielegnicy. Bylo chyba 4-5 sztuk. Ok 6cm. Rybcie szybko wyrosły i dostały akwa 75 litrowe. Zarośnięte na gęsto kryptokorynami i trawami. Ryby sie podobierały w pary. Zabiły chyba nawet coś z tych co sie zostały. Pamiętam że wszystko było rozkopane, a ryby miały regularnie młode. Prowadzały po akwarium przez dłuższy czas. Wiem że ginęły młode po jakimś czasie i nie pamiętam czy to była wina sumów i zbrojników czy po prostu coś nie pasowało. Z tego co widzę na fotkach to samice są w podobniej tonacji barwnej jak samce. Moje samice były jasne jakieś takie. Moze to byly jakieś inne rybcie? Big Grin Ehh.. Od nich zaczęła się moja przygoda i miłość do pielęgnic. Szkoda że nie mam miejsca na 3 baniak Big Grin Chyba że niebieskołuska może żyć w zgodzie z severum Big Grin
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Ja osobiście z żalem rozstałem się z niebieskołuskimi po ok. 15 latach, ale ziemiojady wzięły górę. Na pewno jeszcze kiedyś u mnie zagoszczą, niby popularne są ale chyba trochę niedoceniane
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Darku, jak tam Twoje Rocio opisane jako "Red" ? Bardzo mnie ciekawi jak aktualnie wyglądają!
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Bardzo ładna ryba, łatwa w hodowli i rozmnażaniu. Idealne w towarzystwie pielęgnicy czerwonej ze względu na kontrast w ubarwieniu i usposobienie. Jeden mankament, jak na akwarium za duża rośnie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
(20-12-2012, 10:29 AM)mate-usz43 napisał(a): Bardzo ładna ryba, łatwa w hodowli i rozmnażaniu. Idealne w towarzystwie pielęgnicy czerwonej ze względu na kontrast w ubarwieniu i usposobienie. Jeden mankament, jak na akwarium za duża rośnie.

Możesz rozjaśnić, bo za nic nie rozumiem o jakich rybach piszesz (pielęgnica czerwona?) Huh
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
(20-12-2012, 10:42 AM)qbsztyk napisał(a):
(20-12-2012, 10:29 AM)mate-usz43 napisał(a): Bardzo ładna ryba, łatwa w hodowli i rozmnażaniu. Idealne w towarzystwie pielęgnicy czerwonej ze względu na kontrast w ubarwieniu i usposobienie. Jeden mankament, jak na akwarium za duża rośnie.

Możesz rozjaśnić, bo za nic nie rozumiem o jakich rybach piszesz (pielęgnica czerwona?) Huh

H. bimaculatus lub podobne H.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
(20-12-2012, 10:29 AM)mate-usz43 napisał(a): ... Jeden mankament, jak na akwarium za duża rośnie.

To teraz tego nie rozumiem Smile
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
(20-12-2012, 15:18 PM)qbsztyk napisał(a):
(20-12-2012, 10:29 AM)mate-usz43 napisał(a): ... Jeden mankament, jak na akwarium za duża rośnie.

To teraz tego nie rozumiem Smile

To oczywiście mój punkt widzenia, ale wynika on z tego, że po osiągnięciu pełnych rozmiarów to w standardowym akwarium, jakich jest u ludzi większość mamy tylko miejsce na jedną parę, w większych natomiast możemy do tej pary dołączyć zwykle tylko jedną parę pielgnic innego gatunku, bo ryby silne i sporo terytorium zawłaszczają. To pachnie małą stagnacją. Ja zwyczajnie preferuję mniejsze ryby.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 22 gości