• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Rocio octofasciata

#11
Cytat:
(10-04-2012, 17:53 PM)piotrK napisał(a): I te czerwone brzuchy... taki kolor mają też R. ocotal. Takie niebieskołuskie to chętni kupię, hehe

Piotrze,
Od Tillmanna sprowadziłem 4 szt. (więcej nie było) Rocio pod nazwą handlową "red" (za maleństwo dałem 10,- EUR). Ryby nigdy nie były tak ciemne, jak pozostałe (mam spore stado octofasciata z czterech niezależnych źródeł). W tej chwili mają 7-8cm i są nadal jaśniejsze od pozostałych. W intensywnym, naturalnym oświetleniu dostrzegam delikatny, "podskórny", pomarańcz. Poza tym, żadnych innych różnic (bynajmniej na razie). Co to może być?

Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Wiesz, dla mnie te trzy gatunki Rocio należałoby dalej traktować jako jeden - więc nie umiem tego stwierdzić. Może są to R. ocotal? Nie wiem, nie chcę wprowadzać w błąd. Wrzuć tu zdjęcia tych maluchów, zawsze może się przydać.Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Cytat:
(12-04-2012, 00:04 AM)piotrK napisał(a): Wiesz, dla mnie te trzy gatunki Rocio należałoby dalej traktować jako jeden - więc nie umiem tego stwierdzić. Może są to R. ocotal? Nie wiem, nie chcę wprowadzać w błąd. Wrzuć tu zdjęcia tych maluchów, zawsze może się przydać.Smile

Na razie różnice są nazbyt subtelne, aby tworzyć dokumentację. Ale w przyszłości wrzucę filmik.
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
A tutaj tez rocio podobne do tych F0 ktore znalazl Qbsztyk.Dobrze je widac od 3 minuty.

[412] [AMERYKA CENTRALNA]
[112] [AMERYKA CENTRALNA]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Wg (nie)sławnej pracy Schmitter-Soto 2007 cechą odróżniającą R. ocotal od pozostałych gatunków jest właśnie czerwony brzuch. Czyli zagadka rozwiązana.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Ciekawe czy da rade u nas dostac taka odmianeSad Bo jest niewiele zmieniona w ubarwieniu a jednak bardziej mi sie podobaja.Ciekawe czy rosna wieksze od standardowych octofasciat.

[412] [AMERYKA CENTRALNA]
[112] [AMERYKA CENTRALNA]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Samiczka z larwamiBig Grin
   
   

[412] [AMERYKA CENTRALNA]
[112] [AMERYKA CENTRALNA]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Vieja, mówisz, że tymczasowa?:-) Rozumiem, że chcesz się ich pozbyć?Big Grin


ooooo... - http://allegro.pl/pielegnica-niebieskolu...56177.html
W trakcie zmian! :-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Jako ze mam wiekszy baniak to zabralem je do siebieSmile ale zastanawiam sie nad ich sprzedaza bo chce miec miejsce na jakis inny rzadszy gatunekBig Grin

[412] [AMERYKA CENTRALNA]
[112] [AMERYKA CENTRALNA]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Masz rzadkie! , czemu rzadkie? Bo gdzie kupisz tak ładne niebieskołuskie? Radzę ci je zostawić bo paru tygodniach będziesz żałować. Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości