• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [243]Apistogramma Barlowi

#1
Witam,
◇ Zbiornik 135x45x40
◇ Filtracja kasecie DIY napędzany pompą 1200l/h zasypany siporaxem i wata
◇ Podłoże torf +piasek
◇ dekoracje drewno sosna + gałęzie wierzby mandżulskiej + liście
◇ Roślinność echinodorus latifolius, cryptocoryny,hygrophilie
◇ Oświetlenie 3x naświetlacz Led 10w 6500k
◇ planowana obsada apistogramma Barlowi +jakieś neony
Jedne foto
[Obrazek: be5f758c3eabf779a6ce8bb24cc1e181.jpg]

Wysłane z mojego SM-A217F przy użyciu Tapatalka
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Jedynie trzy rzeczy ode mnie, bo baniak super. Smile Nie rób zbyt mocnej herbaty do barlowi, bo wyglądają wtedy brzydko. Sad I nie kwaś wody, wystarczy pH 6.5, wtedy jest szansa na samice wśród młodych. Big Grin I zmień neony na drobnoustki! Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(30-01-2021, 14:02 PM)Ruki napisał(a): Jedynie trzy rzeczy ode mnie, bo baniak super. Smile Nie rób zbyt mocnej herbaty do barlowi, bo wyglądają wtedy brzydko. Sad I nie kwaś wody, wystarczy pH 6.5, wtedy jest szansa na samice wśród młodych. Big Grin I zmień neony na drobnoustki! Big Grin

Zobaczymy co dostanę tu nie mocnej herbaty A ph jest około 6.2-6.5
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(30-01-2021, 14:02 PM)Ruki napisał(a): Jedynie trzy rzeczy ode mnie, bo baniak super. Smile Nie rób zbyt mocnej herbaty do barlowi, bo wyglądają wtedy brzydko. Sad I nie kwaś wody, wystarczy pH 6.5, wtedy jest szansa na samice wśród młodych. Big Grin I zmień neony na drobnoustki! Big Grin
A czy ph też ma wpływ na potomstwo u baenschi czy będzie więcej samic czy samców?
p.s. baniaczek bardzo sympatycznySmile, fajnie że kaseta się sprawdza Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Sprawdziła się mimo że było tylko wszystko na nie

Wysłane z mojego SM-A217F przy użyciu Tapatalka
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
U każdej Apistogramma pH i temperatura ma wpływ na rozkład płci. Tylko niektóre są bardziej a inne mniej upierdliwe pod tym względem, żeby otrzymać rozkład płci 50/50 Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(31-01-2021, 18:16 PM)Papja napisał(a): U każdej Apistogramma pH i temperatura ma wpływ na rozkład płci. Tylko niektóre są bardziej a inne mniej upierdliwe pod tym względem, żeby otrzymać rozkład płci 50/50 Wink.
A jest na forum jakiś temat który omawia kiedy otrzymamy więcej samic a kiedy więcej samców?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
W kilku wątkach się to przewijało. U Apisto ogólnie jest taka zasada, że im kwaśniej tym więcej samców, im bliżej obojętnego tym więcej samic. Podobnie jest z temperaturą, im cieplejsza woda tym więcej samców.

Poniżej masz tabelkę dla kilku wybranych gatunków, pochodzi z Cichlid Atlas'su Romera.
   
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(31-01-2021, 19:36 PM)Ruki napisał(a): W kilku wątkach się to przewijało. U Apisto ogólnie jest taka zasada, że im kwaśniej tym więcej samców, im bliżej obojętnego tym więcej samic. Podobnie jest z temperaturą, im cieplejsza woda tym więcej samców.

Poniżej masz tabelkę dla kilku wybranych gatunków, pochodzi z Cichlid Atlas'su Romera.
Super dzięki.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Dotarły ale ze mnie dupa nie fotograf [Obrazek: 4953570c638124b3d128bcef92a3ff09.jpg][Obrazek: 4bfa353a716771d0bbbf9853358efa29.jpg][Obrazek: 60ffd99c64cd409760967858381541d1.jpg][Obrazek: 4a586c87500c724f9e7b25bdeb8e1f35.jpg]
@Ruki neony tymczasowo będzie cieplej ściągnę sobie nanostromusy Smile
Wysłane z mojego SM-A217F przy użyciu Tapatalka
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości