• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Nannostomus sp. "Super Red Cenepa"

#1
Exclamation 
Jedna z firm eksportujących ryby z Iquitos w Peru pochwaliła się ostatnio odkryciem niemal w całości czerwonego drobnoustka. Otrzymał tymczasową nazwę Nannostomus sp. Super Red Cenepa. Przyszłość pokaże, czy to odmiana barwna już znanego gatunku (N. mortenhaleri albo N. rubrocaudatus), czy też zupełnie nowy gatunek.

https://www.reef2rainforest.com/2022/03/...encilfish/
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
[-] Post piotrK otrzymał 6 Lubię to od:
  • kojot99, michal_kov, mimo12, Papja, Pigul71, Ruki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Urodziwy bardzo :-).
Pozdrawiam Smile
Tomek B.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Nazwa "Cenepa" sugeruje, że ryba pochodzi z Rio Cenepa, która znajduje się kilkadziesiąt kilometrów na zachód od rzekomej lokalizacji holotypu N. rubrocaudatus. Brak poziomych pasów na ciele i to, że pokazano tylko jednego osobnika mówi mi jednak, że to jakiś anomalnie ubarwiony rubrocaudatus. (edit: doczytałem na dole artykułu, że faktycznie taka sugestia się pojawiła Wink ) Osobną kwestią jest to, że importerzy celowo podają błędne lokalizacje. Już podawana lokalizacja rubrocaudatusów wydaje się podejrzana, natomiast jeśli faktycznie takie drobnoustki pochodzą z R. Canepa to jest to chyba bardziej interesujące niż ich ubarwienie, bo ta rzeka płynie już przez dosyć wysokie góry.

Pozdro,
Marcin.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Ja też bym obstawiał, że nazwa jest podana zwyczajnie dla zmyły i nie ma wiele wspólnego z rzeczywistym pochodzeniem tych ryb.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości