• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Nowy duży zbiornik - obsada i zakup ryb

#21
Tak patrze na tą listę karmówki która wpisałeś i zasubskrybuję sobie ten wątek żeby popatrzeć jak z czasem przejdziesz na coś ciekawszego i konkretnego...no ale z czasem  W8

No i chciałbym zobaczyć Twoją maszynownię bo jeśli sump 600L nie starczył na zapewnienie filtracji takiemu zbiornikowi to gratuluję doradców.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Smile no nie każdy lubi nosić ryby na plecschSmile niektórym wystarczą jak się do kieszeni mieszczą Smile

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Co do ryb to zgadzam się z Goran....Blush...kobiety też preferuję drobniejsze niż ja sam..Blush...jak dla mnie większa grupa ryb tego samego gatunku prezentuje ciekawsze zachowania do obserwacji zwłaszcza jak ma gdzie popływać...choc fajnie byłoby mieć zbiornik 6x2x2 m.....bo do dużych ryb to taki pasuje...choć w ludziach są zapędy do znęcania się więc i u niektórych oskary pływają w zbiornikach 200l.... co do maszynowni to ciekawa wyszła, myślę, że chyba nikt w Polsce takiego tworu nie ma (2 sumpy chodzące na dwie pompy cyrkulacyjne+akwarium), ...ja takiego tez nie planowałem, wyszło przez przypadek, brak wyobraźni i doświadczenia... filtracja biologiczna jest mocno na wyrost...da radę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Dwa sumpy to nie nowość...Sorki że Cię rozczarowałem Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Sorki za off top w Twoim wątku ale mam pytanie dot zbiornika Smile jaka grubość szyb? Ile masz wzrostu i jak ci się obsługuje ta głębokość akwarium? Michał z Łodzi Smile

PS. I kto Ci to kleił Smile niedługo stawiam podobne i się zastanawiam na wysokością, grubością szyb i wykonawcą Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
to był mój sarkazm w moją stronę, ....także spoko nie rozczarowałeś mnie, ale widzę, że chyba nie dość przejrzyście piszę SmileCool ...o tyle ciekawie u mnie wyszło bo pompa z jednego sumpa podaje do drugiego a potem do akwarium...a tak pewnie niewiele osób ma bo i po co...ja bym wolał tak nie mieć...ale wyszło jak wyszło...a to inna historia
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Połącz sumpy niech działają na zasadzie naczyń połączonych, taka zabawa z pompami to proszenie się o zalanie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
instalacja jest tak zrobiona, że nie ma możliwości zalania czegokolwiek...poza rurą kanalizacji.... połączyć ich się nie da ...oba bo są oddalone od siebie ok 4 m w dwóch różnych pomieszczeniach ...jeden sump od akwa oddalony o 6 m drugi o 4m i odległość pomiędzy nimi 4 m...dlaczego tak jest to długa historia...ale wszystko działa ładnie, łącznie z automatyczną dolewką ( ta na szczęście bez pomp - grawitacyjnie)..
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
(04-03-2021, 19:51 PM)michal_kov napisał(a): Sorki za off top w Twoim wątku ale mam pytanie dot zbiornika Smile jaka grubość szyb? Ile masz wzrostu i jak ci się obsługuje ta głębokość akwarium? Michał z Łodzi Smile

PS. I kto Ci to kleił Smile niedługo stawiam podobne i się zastanawiam na wysokością, grubością szyb i wykonawcą Smile

Tak tylko chciałem się przypomnieć Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Już odpowiadam - kleił Aquamedic - grubość szyb 19 mm - co do wykonawcy, zbiornik stoi nie przecieka, to najważniejsze, przy klejeniu była reklamacja żle przyklejonej przedniej szyby, usunęli i poprawili bez problemu, ale niestety ten co kleił popełnił duży bląd przy klejeniu czarnego lacobela do tylnej szyby jako tła - nie fachowo przyklejone zbyt rzadko silicon i pękło w 3 miejscach, tu polecam zwrócić uwagę jakbyś chciał mieć czarne tło z lacobela, bo ładnie wygląda -  naprężenia zrobiły swoje - teraz nie do usunięcia bo musiałbym wszystko wyciągać - muszę maskować pęknięcia, widać nie będzie i jest problem zgrzyt wewnętrzny, Dodgy - może jak kiedyś będę robił restart to poprawię. Sympatyczni ludzie, ale generalnie widać, że pośpiech pośpiech a jak pośpiech to rezultat wiesz jaki.  Także czy polecać nie wiem, gdyby nie pękniety lacobel jako tło i pierwsza reklamacja to bym poklecał, tak cóż mam powiedzieć - sam wyciągnij wnioski - z każdym wykonawcą bedziesz miał to samo ryzyko, to jak z mechanikami samochodowymi w Polsce,  jak będzie pośpiech i brak fachowości masz pecha potem zostaje kwestia serwisu po usługowego - w Polsce z tym generalnie problem, jak trafisz fajnie i ci się uda to masz szcęście - liczy się doświadczenie i wymiana informacji, wtedy można uniknąć paru błędów. Pytasz na forum więc minimalizujesz ryzyko - ja ci opowiadam bo nie mam podejścia Polaka z "Dnia świra". Chcesz to ci opowiem na priva na co zwrócić uwagę co bym zrobił inaczej, choć nie wiem jakie będziesz miał ustawienie zbiornika.

Mam 188 cm wzrostu a co do obsługi....hymmm...1m głęboki, więc jest wyzwanie, ale idzie ogarnąć, włożyłem jak widziśz korzenie, kamienie i rośliny - pomaga rokładany podest Dodgy...wszystkie niedogodności rekompensuje widok...zawsze polecam robić jak największy zbiornik jak się da, choć jeden dekoracyjny, oczywiście to kwestia kasy...mniejsze zbiorniki tez są fajne, każdy ma urok 

Najważniejsze przy tak dużym zbiorniku jest zrobić wszystko tak, by jak najmniej potem obsługiwać. 

więcej na priva jak chcesz to dzwoń...jak jesteś z Łodzi możesz nawet podjechać.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości