• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Apisto - warunki

#41
Czy stosował ktoś z was azoo triple Black water?
W opisie: "Zawiera naturalne ekstrakty (kwasy humusowe, tanina, mikroelementy, witaminy, kwasy fulwowe, inne) a także wyciąg z torfu i liści migdałecznika.
Na niewielki kubeczek ro dałem 5 kropli, kolorek nie najgorszy ale przewodność 88.
Stałem się posiadaczem owego specyfiku i zastanawiam się czy warto z niego skorzystać. HahaHahaHaha
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#42
Czarna woda na szybko, dla leniwych. Smile Jak już masz to korzystaj.

Każde kwasy podbiją trochę przewodność.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#43
Z racji przygotowywania drugiego 112l akwa mam pytania odnośnie obsady
Nigdy na poważnie nie miałem neonów i pomyślałem o dzikich simulansach - czy są trudne w utrzymaniu? Jak przy nich ma się sprawa z narybkiem pielęgniczek?
Co do głównej obsady to myślałem nad:
- parką sp. Tefe - i tu pytanie czy wyrośnięty samiec nie ubije neonów?
- harem mendezi
- stadkiem młodziutkich Taeniacara Candidi - docelowo harem. miałbym pewnie trochę zabawy przy późniejszej redukcji. Czy są trudne w utrzymaniu?
Co do samego akwarium to w planach dno średnio zagracone, większość korzeni w środkowej części i wysokości akwa. Nie chciałbym też robić mocnej herbaty.
Chciałbym z pewnością pooglądać narybek, może i też coś odchować.
Z drugiej strony gdy widzę jak elizki pilnują młode to nie wiem jak w takim litrażu miałoby się pomieścić stadko neonów przy dwóch samicach z młodymi. [Obrazek: bezradny.gif]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#44
Candidi chyba są najtrudniejsze z całej tej trójki, zwłaszcza jeśli chodzi o warunki wodne. Tefe i mendezi, jak się zaaklimatyzują, to twarde ryby, i rozmnożą się nawet w lekko kwaśnej wodzie.

Co do neonów- do mnie nie przemawiają jako towarzystwo, znacznie ciekawsze i ładniejsze są smuklenie czy drobnoustki.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#45
Wprawdzie nie miałem okazji zaobsrerwować tego na żywo, ale odkąd w moim zbiorniku pojawiły się neony to o odchowanym narybku zapomniałem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#46
   
Cześć,
Z racji tego że akwa stoi u siostry w pokoju, nie dostaję zgody na zagracenie dna liśćmi...
Czy apisto/kratki poradzą sobie z tą wolną przestrzenią? Co można ewentualnie dodać aby zapełnić dno ale "nie nasyfić". Do tego planowane simulanse.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#47
Mało widać na tym zdjęciu. Big Grin Ale wygląda, że dekoracji jest wystarczająco, wpuszczaj śmiało.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości