• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Nietypowe małe akwarium

#1
Witam. Dawno mnie tu nie było. Wynajmujemy mieszkanie na czas dłuuugiej budowy domu (etap papierologii...) i nie wytrzymuję bez akwarium Tongue Nie ma za dużo miejsca, ale do 60cm. mógłbym coś wykombinować. Bardzo podobają mi się akwaria optiwhite, tylko teraz kwestia taka. 
Po 1: dla długości 60cm., jaka byłaby najlepsza wysokość i szerokość, żeby akwarium wyglądało na takie dość niskie, ale nie za wąskie? Wziąłbym może akwa na wymiar
Po 2: szafka rozumiem też by musiała być na wymiar? Chce jak najprostszą bez zamykanych żadnych drzwiczek. Jedna półeczka max i tyle
Po 3: Światło...nie chcę zwydziwianych roślin, więc jakieś takie przyjemne nie rażące, może lekko przyciemnione, ale jak rozwiązać fajną pokrywę do szkła opti white ze światłem? Na podwieszanie i gmeranie w ścianach nie ma szans na wynajmie
Po 4: Przy długości 60cm rozumiem nie mam za dużo opcji. Myślałem nad ramirezkami ale jakimiś ładniejszymi. Są jakieś ciekawsze odmiany? Pamiętam nanochromis transvestitus ale tego już pewnie się nie dostanie. Ogólnie co jeszcze ładnego byście polecili? Byłaby w akwa wyłącznie parka pielęgnic. Ewentualnie pod taflą wody pływałoby z 6 szczupieńczyków karłowatych...dałoby się?

Z góry dziękuję za każde doradztwo. Pewnie kombinuje za bardzo ale już wytrzymać nie mogę w pustych ścianach Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Ad 0 - Opti White... nie ma chyba potrzeby, zwłaszcza przy lekkiej herbacie.
Ad 1 może 60x40x40 lub 60x50x40
Ad 2. Takie coś możesz postawić na czymkolwiek co masz z blatem o wymiarze dna lub większymSmile
Ad 3. Jak dla mnie to 10W naświetlacze lub jakieś gotowe ledy dadzą radę.
Ad 4 transy są do dostania. Mi się udało. Wogole to parka barwniakow w takim szkle jak najbardziej może być.

Widzę, że ostatnio sporo Afryki się planuje, szkoda, że w handlu dostępność ryb słaba

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(24-01-2021, 16:52 PM)Goran napisał(a): Ad 0 - Opti White... nie ma chyba potrzeby, zwłaszcza  przy lekkiej herbacie.
Ad 1 może 60x40x40 lub 60x50x40
Ad 2. Takie coś możesz postawić na czymkolwiek co masz z blatem o wymiarze dna lub większymSmile
Ad 3. Jak dla mnie to 10W naświetlacze lub jakieś gotowe ledy dadzą radę.
Ad 4 transy są do dostania. Mi się udało.  Wogole to parka barwniakow w takim szkle jak najbardziej może być.

Widzę, że ostatnio sporo Afryki się planuje, szkoda, że w handlu dostępność ryb słaba
To nie lepiej niższe np 60x30x25? Co do opti wiem ale spodobało mi się, tylko musiałbym na pokrywę dać szybę i znów szukanie lampki do szyby...

(24-01-2021, 16:52 PM)Goran napisał(a): Ad 0 - Opti White... nie ma chyba potrzeby, zwłaszcza  przy lekkiej herbacie.
Ad 1 może 60x40x40 lub 60x50x40
Ad 2. Takie coś możesz postawić na czymkolwiek co masz z blatem o wymiarze dna lub większymSmile
Ad 3. Jak dla mnie to 10W naświetlacze lub jakieś gotowe ledy dadzą radę.
Ad 4 transy są do dostania. Mi się udało.  Wogole to parka barwniakow w takim szkle jak najbardziej może być.

Widzę, że ostatnio sporo Afryki się planuje, szkoda, że w handlu dostępność ryb słaba
Aaa no i jak by wyglądał szczupieńczyk karłowaty jakbym wpuścił je z pielęgniczkami? Roślinności pływającej na tafli nie planuję
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
A moze betta hendra i mikrorazbory ?
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Nie lubię wody należnej z meniskiem wypukły Smile A przy 25 cm wysokości.....
Poza tym bez pokrywy, szyby nakrywowej szczupieńczyki ci powyskakują.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Standardowe 54 litry ma 60x30x30 wiec zakladajac ze dasz z 5 - 8 cm piasku na dno to zostaje ci ok 25 cm wody, dla apisto czy ramirezek bajka. Do standardowej 54 l kupisz standardowa pokrywe z jedna swietlowka i na niej bez problemu pociagna zabiennice mchy czy kryptokoryny. 
Jesli chodzi o obsade to apistogramma borelli, z 10-15 bystrzykow amandy i z 6 otoskow, i masz akwarium bezobslugowe. Jesli chodzi o filtracje to postaw malego hamburga i za nim schowasz grzalke Smile
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości