• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Sinice nie chcą się poddać

#21
Z tego co wiem testy akwarystyczne mierzą tylko PO[sub]4  [/sub]ale nie mierzą P[sub]2[/sub]O[sub]5 [/sub]. W kalkulatorze rr podane są ogółem fosfoany a ten test pokazuje tak mniej więcej tylko połowę (samo PO[sub]4[/sub] )fosforanów. Miej to na uwadze.
375 l (panamensis, nanolutea, septemfasciata)
160 l (amatitlania nanolutea)
96 l (Apistogramma ortegai, ex. sp. "Papagei")
96 l (Apistogramma erythrura)
96 l (Apistogramma cf. ortegai ex. sp. "Pebas")
63 l (Apistogramma sp. alto tapiche)
63 l (Xiphophorus variatus La Laguna)

 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
(25-01-2021, 19:23 PM)jaca303 napisał(a): Z tego co wiem testy akwarystyczne mierzą tylko PO[sub]4  [/sub]ale nie mierzą P[sub]2[/sub]O[sub]5 [/sub]. W kalkulatorze rr podane są ogółem fosfoany a ten test pokazuje tak mniej więcej tylko połowę (samo PO[sub]4[/sub] )fosforanów. Miej to na uwadze.

tak mierzą PO4, choc niewiem czy hanka nie mierzy P2O5
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
(25-01-2021, 18:58 PM)Imperator napisał(a): 2 dzień trzymam parametry azot 10 fosfor 1 potas mam około 18. Potas i fosfor stabilny, azot spada muszę uzupełniać. Sinice zwolniły na roślinach pojawił się po nich brązowy osad. Ale dalej rozrastają się na piasku i korzeniach :/ a wszystko było wysprzątane na igłę. Dzisiaj zamawiam chemiclean'a.

Pamiętaj, że tutaj na zajście zmian trzeba chwilę czasu. Jak coś rośnie, to bez gwałtownej zmiany warunków nie przestanie od razu, więc zanim przestanie się całkiem rozwijać, to trzeba dłużej trzymać parametry, żeby osiągnąć efekt.
Aczkolwiek chemiclean da efekt dużo lepszy, tylko też po paru dniach, a jak już bawisz się w nawożenie, to warto może popatrzeć, czy rośliny nie rosną dzięki temu lepiej i trzymać nisko, ale jednak pewne niezerowe wartości azotu z odpowiednim stosunkiem fosforu dla lepszej
kondycji roślin i aparycji baniaka. Tylko nie zrób z tego HT. Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
https://m.fotosik.pl/zdjecie/bba5669c72ba1754
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Zobacz taki specyfik 


Podobno działa w 48h
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości