• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Sinice nie chcą się poddać

#11
A wg mnie lepiej zacząć od przyczyny niż leczenia skutków. Kup sobie fosfor i azot, ściągnij kalkulator rr oblicz dawki nawozów. Jak osiągniesz około 16 RR to sinice powinny same zniknąć, resztę usuniesz mechanicznie.
Jak ci się nie chce liczyć to podbij no3 do 15 ppm, po4 do 1,5 ppm i powinno być ok. Sole(azot-kno3, fosfor-kh2po4) masz na allegro po 2 zł, rozpuszczasz to w destylowanej wodzie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
(21-01-2021, 10:24 AM)darkdivinity napisał(a): A wg mnie lepiej zacząć od przyczyny niż leczenia skutków. Kup sobie fosfor i azot, ściągnij kalkulator rr oblicz dawki nawozów. Jak osiągniesz około 16 RR to sinice powinny same zniknąć, resztę usuniesz mechanicznie.
Jak ci się nie chce liczyć to podbij no3 do 15 ppm, po4 do 1,5 ppm i powinno być ok. Sole(azot-kno3, fosfor-kh2po4) masz na allegro po 2 zł, rozpuszczasz to w destylowanej wodzie.
10:1
zebys nie musiał liczyc
kno3
82 g wody 418ml
1ml podniesie ci o 1ppm na 100l i potas o 0,63ppm
kh2po4
7,2 g wody 493ml
1ml podniesie o 0,1ppm na 100l i potas o 0,04
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Dzisiaj zakupiłem preparaty Zoolek nawóz fosforowy oraz azotowy nie bawiłem się w rozrabianie póki co. Koszt jednego to 25 zł i nawozy mam w ręce, ale kolego który podałeś mi dokładne substancje do roztworu wielkie dzięki!!! W poniedziałek zamawiam chemiclean'a. Byłem w sklepie akwarystyka profesjonalna skąd wychodząc czułem się lekko zdeptany i opluty Yyyy. Czy z doświadczenia może mi ktoś podać do jakich wartości wody w akwarium mam dążyć i na jakie parametry zwracać uwagę i które robić testy ? Wodę daje kranówkę odstaną i nie daje CO2. Dziś zrobiłem wielkie sprzątanie przed chemicleanem z sinic żeby preparat miał łatwiej. Mam nadzieję, że ostatni raz moczę pół dnia ręce w akwarium w walce z sinicami. Pozdrawiam was!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
jakie stezenie maja te nawozy ?
jesli to ma byc roslinne to
NO3 10
po4 1
K 20
fe 0,2-0,3
mg 40
ca 9
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
http://zoolek.pl/aquaflora_produkty.php?...quaflora_N
http://zoolek.pl/aquaflora_produkty.php?...quaflora_P
To są te preparaty i kalkulatory
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
jakie masz no3 po4 oraz K
ale poas to jest woda a nie nawoz
azot tez bardzo kiepsko
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Fosforowy kupiłem mój błąd
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
ustaw 10 azot fosfor 1 potas 20
bez potasu tego nie ustawisz
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Zacząłem karmic obficie i azot podskoczył z 1 na 5mg/l.makro podaje od 3dni. Fosfor po dodaniu sporo podskakiwał do 1mg/l . Przed dodawaniem każdego dnia niewykrywalny brak zabarwienia. K aktualnie nie zmierzę jestem po podmianie więc myślę, że wynik będzie fałszywy
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
2 dzień trzymam parametry azot 10 fosfor 1 potas mam około 18. Potas i fosfor stabilny, azot spada muszę uzupełniać. Sinice zwolniły na roślinach pojawił się po nich brązowy osad. Ale dalej rozrastają się na piasku i korzeniach :/ a wszystko było wysprzątane na igłę. Dzisiaj zamawiam chemiclean'a.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości