• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Czyszczenie Sumpa

#1
Lightbulb 
Witam,

Nie wiem czy piszę we właściwym dziale, jak by co to proszę o przeniesienie do odpowiedniego ....

Czy istnieje jakiś środek - preparat który można by było zastosować w sumpie do oczyszczenia ceramiki azeby nie wyciągać ?! .

Czy ktoś się z czymś takim spotkał ...
Pozdrawiam,
Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
A dlaczego trzeba czyścić?
Pytam bo u mnie w przedostatniej komorze siedzi od dwóch lat prawie i nie ma potrzeby jej czyścić, bo i z czego?
Jak jest zawalona syfem jakimś to wydaje mi się że przepłukanie powinno pomóc.

edit. tak mi się nasunęło teraz, czasami w systemach dozowania CO2 są takie elementy ceramiczne które bardzo się zasyfiały jakimś osadem. Wyczytałem wówczas wtedy że płukanie w środku do czyszczenia ACE pomaga usunąć te osady. Sam próbowałem (stare dzieje) i pomagało na jakiś czas ale do ceramiki bym nie polecał bo zabijesz wszystkie bakterie.
Uaru amphiacanthoides, Geophagus altifrons, Satanoperca leucosticta, Satanoperca mapiritensis, Biotodoma Cupido, P. scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Ale po co to czyścić tego nie ruszaj bo będzie restart biologi
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
No chyba jednak tylko delikatnie przepłuczę w wodzie z akwarium i zostawie , a osad sciągne wężem ...
Pozdrawiam,
Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Nie lepiej stosowac biologie która nie wymaga czyszczenia? Mysl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(13-01-2021, 22:24 PM)tuptuś napisał(a): Nie lepiej stosowac biologie która nie wymaga czyszczenia? Mysl

JA używam żwiru koralowego i od czasu do czasu muszę go przeplukać ....
Pozdrawiam,
Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Pisałeś o ceramice.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(14-01-2021, 19:04 PM)tuptuś napisał(a): Pisałeś o ceramice.

Sorry źle się wypowiedziałem ...
Pozdrawiam,
Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
U siebie w sump`ie mam żwirek porowaty w woreczkach / mozna zrobić z pończochy lub zakupić/. Łatwe do wyjęcia i płukania-nie trzeba wyjmować nawet. A przed komorą ze żwirkiem jest wata a wcześniej jeszcze gąbka którą płukam najczęściej /dwie gradacje - gruba i za nią gęstsza.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości