• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Czyszczenie Sumpa

#1
Lightbulb 
Witam,

Nie wiem czy piszę we właściwym dziale, jak by co to proszę o przeniesienie do odpowiedniego ....

Czy istnieje jakiś środek - preparat który można by było zastosować w sumpie do oczyszczenia ceramiki azeby nie wyciągać ?! .

Czy ktoś się z czymś takim spotkał ...
Pozdrawiam,
Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
A dlaczego trzeba czyścić?
Pytam bo u mnie w przedostatniej komorze siedzi od dwóch lat prawie i nie ma potrzeby jej czyścić, bo i z czego?
Jak jest zawalona syfem jakimś to wydaje mi się że przepłukanie powinno pomóc.

edit. tak mi się nasunęło teraz, czasami w systemach dozowania CO2 są takie elementy ceramiczne które bardzo się zasyfiały jakimś osadem. Wyczytałem wówczas wtedy że płukanie w środku do czyszczenia ACE pomaga usunąć te osady. Sam próbowałem (stare dzieje) i pomagało na jakiś czas ale do ceramiki bym nie polecał bo zabijesz wszystkie bakterie.
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Ale po co to czyścić tego nie ruszaj bo będzie restart biologi
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
No chyba jednak tylko delikatnie przepłuczę w wodzie z akwarium i zostawie , a osad sciągne wężem ...
Pozdrawiam,
Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Nie lepiej stosowac biologie która nie wymaga czyszczenia? Mysl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(13-01-2021, 22:24 PM)tuptuś napisał(a): Nie lepiej stosowac biologie która nie wymaga czyszczenia? Mysl

JA używam żwiru koralowego i od czasu do czasu muszę go przeplukać ....
Pozdrawiam,
Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Pisałeś o ceramice.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(14-01-2021, 19:04 PM)tuptuś napisał(a): Pisałeś o ceramice.

Sorry źle się wypowiedziałem ...
Pozdrawiam,
Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
U siebie w sump`ie mam żwirek porowaty w woreczkach / mozna zrobić z pończochy lub zakupić/. Łatwe do wyjęcia i płukania-nie trzeba wyjmować nawet. A przed komorą ze żwirkiem jest wata a wcześniej jeszcze gąbka którą płukam najczęściej /dwie gradacje - gruba i za nią gęstsza.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości