• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Obsada do 50l

#11
Jak chcesz karliki szponiaste to polecam moją ostatnią zajawkę- proporczykowce Wink. Samemu mam u swoich Fundulopanchax amieti "Somakak" grupkę leucystycznych karlików i sprawdza się to super. No i wypełnisz też górną część akwarium.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Od żabełów odstręcza mnie to, że wg internetów one prowadzą nocny tryb życia. Trochę bez sensu mieć akwarium na które będę zerkać dziesięć godzin dziennie, w którym główni lokatorzy będą się kitrać cały dzień.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Bzdura, karliki są aktywne wtedy kiedy je karmimy, co najwyżej mają szczyt aktywności rano i wieczorem.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
U mnie karliki były widoczne cały dzień przy słabo doświetlonym akwarium.
A przy jedzeniu dostawały motorka.
Całkiem przyjemne żabki. Nie masz co się martwić.
Tylko baniak 40 cm jest trochę wysoki dla nich. Oddychają powietrzem atmosferycznym, muszą dopłynąć do tafli zawsze w łatwy sposób. Najlepiej byłoby baniak zalać do wysokości 30 cm. Ale to jeszcze warto doczytać o tych maksimach wysokości.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Teorie że karlikom szkodzi 40-50cm wody czytałem niejednokrotnie w internecie, ale nigdy jej nie usłyszałem od ludzi którzy mieli je w wysokim akwarium Big Grin. Od dna w ułamku sekundy znajdują się przy tafli. Co prawda bez sensu jest robić specjalnie wysokie akwarium, bo głównie śmigają przy dnie, ale miałem te żaby niejednokrotnie w akwariach 40cm wysokości i nie zauważyłem żadnego problemu z tym związanego. Dla młodych żabek 50cm to może być jakiś problem, ale odchowywałem młode w klasycznym 112l, czyli 40cm i nie było kłopotów.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości