• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [600][Ameryka Południowa] SA macbena

#21
Dzisiaj radość w moim zbiorniku, czyli sex grupowy w wykonaniu otosków. Pierwszy raz widzę tarło otosków musze powiedzieć że widok niesamowity, zapierniczaja po całym zbiorniku ciężko je uchwicić na zdjęciu, na fotkach widać jak samiec trzyma samicę ogonem, ikrę kładą na szybie oraz na liściach. Oczywiście skalary ikre na szybie wpierniczają na bieżąco.
   
   
   
   
Pozdrawiam
Benek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Ikra po 24godz.
   
I po 48godz.
   
Pozdrawiam
Benek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Super, bardzo ciekawa sprawa. Nigdy nie czytałem o rozmnażaniu tych ryb w akwarium. Czekam na kolejne raporty Smile
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Teraz fotki skalarów.
Okazało się że skalarki które miały byc "Manacapuru" wcale nimi nie są, Z 12szt które mam sa dwie odmiany, połowa jest w kropki a druga połowa niebieska. Stawiam browarka jak ktoś mi powie co to za odmiany, szczególnie chodzi mi o te niebieskie.
Niebieskie:
[Obrazek: thumb_DSC_0262.JPG]
[Obrazek: thumb_DSC_0259.JPG]
W kropki:
[Obrazek: thumb_DSC_0269.JPG]
Razem:
[Obrazek: thumb_DSC_0271.JPG]
[Obrazek: thumb_DSC_0375.jpg]
Pozdrawiam
Benek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Benek, w dziale Identyfikacja, w temacie Pleya, opisalem cechy zewnetrzne. Zerknij i powiedz, czy Twoje maja te cechy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Tym w kropki grzbiet czerwienieje lekko ale te kropki to chyba je dyskwalifikują jako Manacapuru, a niebieskie to juz chyba na dzień dobry nie maja nic wspólnego z Manacapuru, Ten niebieski to taki bardziej turkusowy jest, dodam jeszcze że końcówki płetwy grzbietowej lekko im czerwienieją. Nie znam sie na Żaglowcach dlatego pytam
Pozdrawiam
Benek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Kropki nie dyskwalifikuja. Pamietajmy o tym, ze to nadal Pterophyllum sp. . A, ze krzyzowac sie potrafia to jest jak jest. Zapytaj dostawce, bo wiem od kogo je masz, co z tymi rybami, ciekawe co odpowie?

Ja bym jeszcze poczekal troche - jak duze juz sa? (dlugosc/wysokosc).

Na ta chwile te niebieskie, co jak dobrze ujales - turkusowe - i czerwien pletwy grzbietowej pasuje, do tego proporcje, pasuja mi na dzika odmiane P. scalare.
Widzisz roznice w wygrzbieceniu, osadzeniu pletwy grzbietowej i pysku miedzy nimi? Takze w cielsku sa te turkusowe takie zbite, plackowate a Manacapuru bardziej light. Fotki pyska i jeszcze troche ujec daj.

Beniu, fota baniaka calego klasa Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Dostawca wysłał już zapytanie do exportera i czekamy na odpowiedź. Skalarki maja około 10cm wys. jedne są wieksze inne mniejsze.
Dodatkowe fotki:
   
   

   
   
Pozdrawiam
Benek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Patrząc na te ryby ( i porównując je do cech, które wymienił Killi) to swoim laikowskim okiem nie dotrzegam tutaj P. scalare "manacapuru".

Jednakże strasznie mi przypominają "santa izabel" (te jaśniejsze), które TT ma w swojej ofercie. Pyszczek altumowski, brak widocznego zabarwienia grzbietu i ewidentnie ciało wyższe w porównaniu do P. scalare, które widuje się na ogół w sklepach zoologicznych.

Te ciapkowane trochę przypominają mi P. scalare "peru"
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Benku, male jeszcze, zatem poczekajmy az sie wybarwia. Dawaj im ikre krabow mrozona.
Na pewno masz P. scalare. Cierpliwosci, dobiora sie to bedzie pelna paleta kolorow, bo na liczenie wzoru promieniowego pletw nie ma co liczyc u ryb w ruchu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości