• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [112] Barwniaki i coś do tego?

#1
Witajcie, jest to mój pierwszy post na forum Smile
Przejdę od razu do rzeczy. Mam akwarium 112l w którym obecnie pływa parka barwniaka czerwonobrzuchego. Szukam czegoś co spowodowałoby jakiś ruch w akwarium (Barwniaki są dość leniwe z tego co obserwuję i bardzo lubią się chować pod swoim korzeniem). Nie jestem ukierunkowany na utrzymanie biotopu. Zastanawiałem się nad brzanka titteya czy np razbora karłowata.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Z razbor coś większego niż karłowate, bo zostaną zjedzone. Klinowe powinny się spisać. Z brzanek Titteya, czy pięciopręgie będą ok. Te ostatnie są bardziej płochliwe.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Maciek pieciopregie 100cm Smile
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Swego czasu do parki barwniaków w akwarium 112l dołożyłem kilka sztuk A. australe. Chyba dość mocno wkurzyły barwniaki, bo po kilku dniach nie została ani sztuka. Innych doświadczeń z dodatkową obsadą nie mam, ale chyba trzeba uważać.
"Spokojnie i statecznie pływa po całym akwarium czerwona cychlida" - W. Dackiewicz, Tęcza w akwarium
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
U mnie z P.teaniatus pływały i pływają razbory klinowe. Pulczery są chyba bardziej agresywne, ale powinno się też sprawdzić.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Dzięki za odpowiedzi. Tak się właśnie obawiałem, że razbora karłowata może być za mała. Zastanawiałem się po prostu nad inną ławicowka jako, że zarówno titteye i klinowe już przerabiałem (jeszcze przed barwniakami)
Stadko 12-15sztuk byłoby ok?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Ja bym jednak postawił na razbory klinowe, bo są bardziej wygrzbiecone . Jeśli dobrze pamiętam to titeyki niedawno komuś znikły przy barwniakach. Myśle że warto było by się też zastanowić nad jakimiś Fundulopanchax zamiast stadka brzanek czy razbor Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Myślałem też nad proporczykowcem gardnera. Pytanie ile sztuk mogłoby pływać u mnie w moim zbiorniku? Słyszałem że samce potrafią być dość agresywne między sobą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Proporce czy szczupieńczyki jak najbardziej, alę to nie ławica. Moje E.annulatus zbijają się w ławicę tylko przy karmieniu Smile
I chyba jako rozpraszacze, a raczej rozruszacze dla barwniaków nadają się słabo, bo jedne o drugich mogę się nawet nie dowiedziećSmile ryby pod taflą nie osmielą dennych barwniaków

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(12-01-2021, 22:45 PM)Goran napisał(a): Proporce czy szczupieńczyki jak najbardziej, alę to nie ławica. Moje E.annulatus zbijają się w ławicę tylko przy karmieniu Smile

Ile ich masz ?
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości