• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Które z kirysków trzymają się ławicy?

#21
Kup większe stadko, 50-60szt na pewno będą pływały stadem każdy z wymienionych. Obecnie mam u siebie C. hastatus 150szt około i pływają stadem aż miło ;-)
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Pierwsze 18 sztuk w zbiorniku kwarantanny. Rzeczywiście to garstka.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
(15-01-2021, 15:54 PM)Ruki napisał(a): W przypadku kirysków mamy ten trzeci typ, przy braku czynnika, który skłaniałby te ryby do pływania w ścisłym stadzie będą one po prostu większość czasu pływać rozproszone, grupując się tylko przy okazji tarła czy w miejscach podania jedzenia.

Dlatego właśnie polecam długi zbiornik, który przy odpowiedniej aranżacji daje taki czynnik dodatkowo. Jak już nie wiesz, co jest za "zakrętem" to też wolisz trzymać się w grupie. Przez jakiś czas działa doskonale - nawet kilka miesięcy. Przy krótkim zbiorniku nie ma na to szans.

Habrosusy, hastatusy i pigmeje mają TL ponad 3cm, więc by móc próbować ugrać zachowania stadne poprzez czynnik, o którym mówi Ruki potrzeba zbiornika powyżej 150cm.

Wnioskuję po trzymaniu habrosusów na 60cm, hastatusów na 60cm i tych samych ryb na 180cm. Obserwowałem ich zachowania przez łącznie 4 lata. Może za mało, może wystarczająco dużo, ale piszę co widziałem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości