• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [750] [725] 2x Tanganika

750l - w zbiorniku postępują pewne zmiany, multiki trafiły do 256l, kilka sztuk multi + 4 Alto shell znalazło nowy dom u znajomego.
Docelowa obsada to duże Alto kilka sztuk ze zbiornika 725l, vittatusy, calliurusy, 2 ornatusy, stado paracyprychromisów, a jak się uda to zostaną też similisy.

Telmatochromis vittatus urosły do odmiany standardowej, raczej nie są to shelle, z czego się cieszę, w muszlach jednak buszują cały czas.
Jest ich obecnie około 15 sztuk, często trzymają się w grupie.


Załączone pliki Miniatury
                                               
[-] Post LukaszW85 otrzymał 5 Lubię to od:
  • Darek, maskotus, takro, tazat, wet-aqua
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Altolamprologus compressiceps shell:


Załączone pliki Miniatury
                           
[-] Post LukaszW85 otrzymał 2 Lubię to od:
  • piotrK, takro
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
W Alto jestem zakochany jak w mało których rybach... Wszystko przez twoje foty czekam cierpliwie aż moje trochę podrosną i zaczną się pierwsze zaloty lub wojny.

Wysłane z mojego moto g(60) przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(09-02-2023, 15:23 PM)LukaszW85 napisał(a): Altolamprologus compressiceps shell:
Zazdroszczę. Mam i ja, ale albo za stare albo zbyt zdominowane przez multiki w 160 litrach, aby mogły coś odchować. Zaloty widziałem, nawet pokładełka u samic, ale młodziaków nigdy.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Neolamprologus similis:


Załączone pliki Miniatury
                               
[-] Post LukaszW85 otrzymał 1 polubień od:
  • tazat
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Z 725l wyłowiłem wszystkie młode sztuki Alto, trafiły do 750l. 
Myślę ciągle o cyphotilapiach, jakiś czas temu nabyłem przy okazji dwa maluchy blue Zaire moba, niestety zmiana obsady w 750l wymagać będzie ode mnie duuużo pracy.
Łatwiej byłoby mi wprowadzić "frontosy" do 725l, niż do 750l, pływałyby z kilkoma większymi Alto.
Z 750l muszę sprzedać większość ryb, nawet gdyby miały tam trafić same Alto i docelowa obsada składałaby się z Alto + paracyprychromisów + kilka większych muszlowców.
750l jest jednak w salonie, frontosy na pewno zrobiłyby tu efekt "wow".
Z drugiej strony przeławianie paracyprychromisów wiąże się z ogromnym stresem dla tych delikatnych ryb i jakiś procent obsady mógłby zwyczajnie tego nie przeżyć.
Jako że jestem w tych tematach bardzo cierpliwy, to zapewne minie przynajmniej pół roku, zanim zacznę działać.

W 725l dużo się dzieje, każde tarło zachęca wszystkie samce w zbiorniku do amorów, co widać na załączonych zdjęciach.
Wszystkie samce gromadzą się w jednym, niestety najciemniejszym, a więc w najtrudniejszym do zrobienia dobrych zdjęć miejscu akwarium, gdzie w muszlach Rysotta samiczki składają ikrę.


Załączone pliki Miniatury
                                                                                                                                                   
[-] Post LukaszW85 otrzymał 6 Lubię to od:
  • -KUBA-, adams2121, mimo12, takro, tazat, wet-aqua
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
super Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Jak duże masz twoje Alto? Wyglądają na nieźle bydlaki.
Czekam aż moje kurduple wyrosną, na razie mają coś między 3-6cm długości ale już mam jednego który ewidentnie daje znać kolorami i charakterem że on tu panuje.

Twoje zdjęcia jak zawsze genialne Wink

Wysłane z mojego moto g(60) przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Zmierzyć trudno, bo ryb nie wyciągam bez powodu, jednak 6 sztuk ma w okolicy 14-15cm, dwie 12-13, reszta 7-10cm.
Alto rosną wolno, mam jednak wrażenie, że im większe, tym szybciej.
4 samce calvusa od czerwca zeszłego roku urosły przynajmniej o 1-1,5cm osiągając po minimum 14cm. Przy okazji trochę schudły, bo niestety po zakupie miały nadwagę. 
11cm samiec gold head, który przez rok stał w miejscu również zaczął rosnąć i po przemeblowaniu części akwarium nabrał tyle odwagi, że nie ustępuje żadnej rybie.
Na szczęście żaden większy samiec do tej pory nie zweryfikował jego siły, skutki potyczek bywają dość poważne, ale zdarzają się niezwykle rzadko.

Największy z młodzików, którego przeławiałem z 725 do 750l ma około 9,5cm (jak na pierwszym zdjęciu).
Podobny rozmiar lub nieco mniejszy mają samiczki gold head, jedyna samiczka calvusa jest większa.

Skutki godzinnej walki na kolejnych fotkach, zdarzyło się to u mnie dwukrotnie pomiędzy tymi samymi osobnikami.
Zwykle jednak są niegroźne przepychanki zakończone porysowanymi głowami, drobnymi ranami w odrębie głowy, delikatnie uszkodzonymi, zabielonymi częściowo oczami, przy czym po tygodniu zwykle nie ma śladów po sprzeczce.


Załączone pliki Miniatury
           
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Nieźle, a ja myślałem że Stomatepia pindu potrafią się poturbować Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości