• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: (DIY)Filtr kasetowy

#21
(07-01-2021, 14:10 PM)darianus napisał(a):
(06-01-2021, 16:48 PM)Theng napisał(a): Dawno dawno temu można było kupić takie filtry. Ze szkła było robione i kosztowało majątek.
Miałem taki Smile Dla mnie zakup tego filtra był tym, czym teraz jest nowy telefon dla dziecka.Smile

Chyba więcej bo się zbierało na taki filtr długimi tygodniami od działów wujków aitd Haha
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Kaseta po czasie użytkowania sprawdza się rewelacyjnie nic się nie zatyka itp , ci którzy krytykowali że nie spełni swojej roli będzie się zatyka proponuje najpierw zrobić samemu A potem krytykować bo jeśli nie jest to firmowy filtr jest złe , tak w...... mnie ta krytyka tyle w temacie
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Nie zawsze firmowe znaczy lepsze.

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Zenek akurat filtry to zabawki

Wysłane z mojego SM-A217F przy użyciu Tapatalka
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
(31-01-2021, 18:38 PM)barttsw napisał(a): Zenek akurat filtry to zabawki

Wysłane z mojego SM-A217F przy użyciu Tapatalka
No tak i każdy szuka rozwiązania które będzie dla niego najlepsze.
I nie zenek tylko Konrad. Oj ten login się będzie za mną ciągnąłWink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Będzie bo sam go dałeś

Wysłane z mojego SM-A217F przy użyciu Tapatalka
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
@barttsw co masz za media w tym filtrze tylko gąbki czy jakaś ceramika też?

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Siporax kulki maspecta gąbka 2.5 cm 20 ppm i wata
I jeszcze jakiś stary matrix

Wysłane z mojego SM-A217F przy użyciu Tapatalka
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
To i ja pochwalę się swoim kaseciakiem. Jest to wersja V2 mojego wcześniejszego filtra który jest nad zbiornikiem.
Filtr leży sobie na koronie również wykonanej ze spienionego pcv. Zasilany jest pompą Aquaela Circulator.

Posiada przegrody na gąbki dzieki czemu łatwo każdą z osobna wyciągnąć i wyczyścić.

Posiada również kosze na media które również pozwalają nam łatwo i szybko przepłukać madia w razie potrzeby.

Na końcu mamy komorę spiętrzającą dzięki której mamy kaskadę co dodatkowo napowietrza nam wodę, oprócz tego komora pozwala na umiejscowienie dodatkowego medium np: węgiel w razie potrzeby. Ja tam dałem włókninę filtracyjną.
Więc kilka zdjęć z budowy.
   
Filtr wykonany z podwójnej płyty spienionego pcv o grubości 5mm
   
   
Tu mamy przegrody na gąbki. Niby wklejone cienkie paski a wiele ułatwiają.
   
Spływ do zbiornika z rurek aquaela.
   
Aktualnie posiadam 5L gąbek od 10ppi do 45ppi + 3L siporax i 4L matrix
   
   
   
Filtr ma również zabezpieczenie w razie gdyby przytkały się gąbki i poziom wody się podniósł wtedy rewizją woda cofa się do pierwszej komory i trafia z powrotem do zbiornika
   
   
   
A taki widok mamy nad zbiornikiem
   
Osobiście jestem bardzo zadowolony z filtra a chcąc kupić markowy filtr o takiej pojemności to przykładowo za Eheima musimy zapłacić grubo ponad 1000zł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
(31-01-2021, 20:02 PM)zenek_8 napisał(a): To i ja pochwalę się swoim kaseciakiem. Jest to wersja V2 mojego wcześniejszego filtra który jest nad zbiornikiem.
Filtr leży sobie na koronie również wykonanej ze spienionego pcv. Zasilany jest pompą Aquaela Circulator.

Posiada przegrody na gąbki dzieki czemu łatwo każdą z osobna wyciągnąć i wyczyścić.

Posiada również kosze na media które również pozwalają nam łatwo i szybko przepłukać madia w razie potrzeby.

Na końcu mamy komorę spiętrzającą dzięki której mamy kaskadę co dodatkowo napowietrza nam wodę, oprócz tego komora pozwala na umiejscowienie dodatkowego medium np: węgiel w razie potrzeby. Ja tam dałem włókninę filtracyjną.
Więc kilka zdjęć z budowy.

Filtr wykonany z podwójnej płyty spienionego pcv o grubości 5mm


Tu mamy przegrody na gąbki. Niby wklejone cienkie paski a wiele ułatwiają.

Spływ do zbiornika z rurek aquaela.

Aktualnie posiadam 5L gąbek od 10ppi do 45ppi + 3L siporax i 4L matrix



Filtr ma również zabezpieczenie w razie gdyby przytkały się gąbki i poziom wody się podniósł wtedy rewizją woda cofa się do pierwszej komory i trafia z powrotem do zbiornika



A taki widok mamy nad zbiornikiem

Osobiście jestem bardzo zadowolony z filtra a chcąc kupić markowy filtr o takiej pojemności to przykładowo za Eheima musimy zapłacić grubo ponad 1000zł

Super , już ci mówiłem że petarda
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości