• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: (DIY)Filtr kasetowy

#11
(05-01-2021, 21:48 PM)barttsw napisał(a):
(05-01-2021, 21:38 PM)-KUBA- napisał(a): Też ostatnio rysowałem kaseciaka którego planuję do akwa na regał i właśnie zastanawiam się czy robić osobno komorę na gąbki + komora na media + komora pompy. Czyli albo 3 komory albo jak u Ciebie 2.

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka

Zobaczę jak to będzie działać ale wg mnie 2 są ok i czy faktycznie będzie się to przytykac
To poczekam na relację z użytkowania u Ciebie aż zacznę u siebie kleić. Czym kleiłeś pvc?

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Kuba tym
[Obrazek: aaf79242f7ae115496bedb6f6a05539e.jpg]

Wysłane z mojego SM-A217F przy użyciu Tapatalka
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Na forum malawi od lat są lansowane te filtry. Nie próbowałem nigdy, może kiedyś. Jeśli to ma być alternatywa dla sumpa, to jest dość marna. Sump to nie tylko więcej przestrzeni na media, to też więcej wody w obiegu, miejsce na sprzęt i od biedy można tam jakieś ryby przetrzymać czy młodzież podchować.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(06-01-2021, 01:31 AM)sbc napisał(a): Na forum malawi od lat są lansowane te filtry. Nie próbowałem nigdy, może kiedyś. Jeśli to ma być alternatywa dla sumpa, to jest dość marna. Sump to nie tylko więcej przestrzeni na media, to też więcej wody w obiegu, miejsce na sprzęt i od biedy można tam jakieś ryby przetrzymać czy młodzież podchować.
Bo oglądać mamy w akwarium ryby a nie rury i kable Big Grin
Tylko czasami jest problem bo nie zawsze można zrobić sump, nie ma na to miejsca bo np akwa stoi na podłodze itd...itd...
Kaseciak jest mobilną opcją panelu filtracyjnego.
Dokładasz do tego hydropponikę i masz elegencką filtrację.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Mam używam chyba już z 7 lat w zbiorniku 1000l. Główna zaleta to to że woda nie opuszcza zbiornika, brak przewodów odprowadzających wodę ze zbiornika, możliwość schowania osprzętu. Wada to na pewno to że zabiera miejsce w akwarium.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Dawno dawno temu można było kupić takie filtry. Ze szkła było robione i kosztowało majątek.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Wieszało się na krawędzi prostokąt szklany z gąbkami i żwirkiem, piaskiem, węglem. Wisiało to na dwóch metalowych blaszkach, a działało po podłączeniu pod pompkę...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Gdzieniegdzie działa to do tej pory.  Już tyle lat.  
Form było kilka, łącznie z postawieniem obok szkła, podwieszone w środku, na zewnątrz szkła jak i powyżej.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
(06-01-2021, 16:57 PM)Marcepan napisał(a): Wieszało się na krawędzi prostokąt szklany z gąbkami i żwirkiem, piaskiem, węglem. Wisiało to na dwóch metalowych blaszkach, a działało po podłączeniu pod pompkę...
Na pompę to już była wersja ekskluzywna na początku było to całość że szkła na zasadzie grawitacji genialne te filtry byłySmile

Wysłane z mojego SM-A217F przy użyciu Tapatalka

(06-01-2021, 17:25 PM)adams2121 napisał(a): Gdzieniegdzie działa to do tej pory.  Już tyle lat.  
Form było kilka, łącznie z postawieniem obok szkła, podwieszone w środku, na zewnątrz szkła jak i powyżej.
To mój pierwszy taki filtr , mam nadzieję że mi się to spisze bo mam.z nimi duże plany

Wysłane z mojego SM-A217F przy użyciu Tapatalka
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
(06-01-2021, 16:48 PM)Theng napisał(a): Dawno dawno temu można było kupić takie filtry. Ze szkła było robione i kosztowało majątek.
Miałem taki Smile Dla mnie zakup tego filtra był tym, czym teraz jest nowy telefon dla dziecka.Smile
540L - SA
540L - Malawi
540L - SA 
480L - Malawi 
480L - CA 
300L - CA - Amatitlania nanolutea F2
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości