• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pomysły na 200 litrów

#1
Szukam na forum inspiracji na obsadę . Chciałbym coś niebanalnego, jakieś ryby które staną się motywem przewodnim w zbiorniku który w niedługim czasie będę stawiał. Pod ryby dopasuję parametry i aranżacje. Mam kilka pomysłów w głowie ale nic takiego co do czego bym był w 100 procentach przekonany. Chętnie wysłucham Waszych propozycji i może coś zgapię.

Wysłane z mojego MYA-L41 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Małe Gymnogeophagus, z kompleksu rhabdotus, jeżeli masz możliwość obniżenia temperatury chociaż przez ten miesiąc-dwa Wink. Rosną u mnie Gymnogeophagus sp. "Batovi blue" F2. Trudno o coś co będzie mniej banalne Big Grin. Ryby śliczne, do nich możesz dorzucić zwinniki ogonopręgie/żałobniczki albo jajożyworódki więc będzie na co popatrzeć. Na dno kiryski pstre albo spiżowe. Woda typu "przeciętna kranówa" i będzie git. W 100cm długości myślę że 1+2 luźno da radę, na start z 6 młodzików.

Inną fajną opcją przy tak wysokim akwarium, bo rozumiem że to klasyczne 200l, będzie Afryka. Para któregoś Pelvicachromis+ małe sumiki w stylu Microsynodontis+ proporczykowce+ szczupieńczyki. Myślę że luźno zmieścisz 3 gatunki karpieńcokształtnych, jeżeli dobrze je wybierzesz. Przykładowo Aphyosemion striatum i Chromaphyosemion volcanum a do nich jakieś Epiplatys. Samemu mam połączone striatum z volcanum i dobrze to się sprawdza.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Fajne opcje. Mogę również prosić kilka dodatkowych przykładów?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Ja aktualnie chcę w 240l połączyć moją parę Laetacara araguaiae z grupką Cleithracara maronii a docelowo zostawić parę, myślę że ciekawa opcja

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
W 100x40 można zrobić fajne muszlowisko lub jakieś szczelinowce plus muszlowce ogólnie coś z tanganiki to dalej niszowe ryby
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Tanga oraz Malawi to nie moja estetyka. Próbowałem dwa razy i bardzo szybko rezygnowałem. Docelowo będę stawiał 3 zbiorniki po 200 lub 160 l. To może przy którymś z następujących pomyśle.

Wysłane z mojego MYA-L41 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
To może boliwijki zbiornik na grupę wystarczy
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Proponowałbym prędzej 3 pary ramirezek + 1+2 Dicrossus filamentosus, a do nich kąsacze.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Jakie wymiary tego zbiornika?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Klasyka 200 l. Czyli 100 x 40x50h.

Wysłane z mojego MYA-L41 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości