• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [138l] Channa gachua

#11


Aktualizacja stanu Chann Smile
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Prawie mi przemknęło przez głowę że mógłbym je mieć.... ;P
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
(06-01-2021, 16:42 PM)macioch napisał(a): Wiem że poprawnie jest tak:

Mianownik (M – kto? co?)  gurami
Dopełniacz (D – kogo? czego?) gurami
Celownik (C – komu? czemu?) gurami
Biernik (B – kogo? co?) gurami
Narzędnik (N– z kim? z czym?)  gurami
miejscownik (Msc – o kim? o czym?) gurami
Wołacz (W – o!)  gurami

Ale dużo lepiej brzmi stara dobra potoczna odmiana:

Mianownik (M – kto? co?)  gurami
Dopełniacz (D – kogo? czego?) guramina
Celownik (C – komu? czemu?) guraminowi
Biernik (B – kogo? co?) guramina
Narzędnik (N– z kim? z czym?)  guraminem
miejscownik (Msc – o kim? o czym?) guraminie
Wołacz (W – o!)  guraminie

Zośku dzięki za wyczerpującą odpowiedź ciekawi mnie jeszcze czy to dotyczy też bleheri i tych sp. Inle lake (Czy jakoś tak

Jak pracowałem w sklepie złologicznym i ktoś mi mówił o guraminach, to musiałem odchodzić do innej alejki, bo bałem się, że dojdzie rękoczynów.Big Grin

A te wężogłowy mi się podobają. Jak mi się zwolni baniak to bede się odzywał, więc nie wrzucaj wszystkich do rzeki.
660L - CA
525L - SA
375L - CA
240L - AUS
200L - CA
185L - CA
77L - TAN
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Małe pyrtki jak na razie, nie nadają się do rzeki Tongue Ładnie rosną, kto wie może już na wiosne będą na wydanie. To i kuna jeszcze zmieni zdanie Big Grin
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Cześć
Napisz w jakiej temperaturze je trzymasz.
I jakie parametry wody.
TN
[250L]Amatitlania nanolutea+Cryptoheros spilurus+Xenotoca doadrioi
[100/200L]Channa
[60L]
[60L]
[60/200L] A. cacatuoides+P. innesi
[50/200L] M. Opercularis
[-] Post abaddon79 otrzymał 1 polubień od:
  • aspius
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16


abbadon79 zanim zdążyłem tu zajżeć to ryby są już u ciebie Smile

Młode rosną i częściowo już w nowych domach.
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
U mnie też rosną
I wybarwily się już niektóre
Ale kolory
Super
TN
[250L]Amatitlania nanolutea+Cryptoheros spilurus+Xenotoca doadrioi
[100/200L]Channa
[60L]
[60L]
[60/200L] A. cacatuoides+P. innesi
[50/200L] M. Opercularis
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Właśnie odszedłem od A. Płd. były biotki wav.,  skalary man.,  zwinniki, i  l183. Dzisiaj przyjadą channa asiatica w wersji red. z płaszczki trafią do 180x60x60. Będzie ich sześć (ok 9cm) na początek tak że już szukam chętnych na cztery. Jak ktoś coś wie lub ma te rybki to chętnie poczytam np. jakie rośliny z ich biotopu mógł bym dorzucić. Jak przyjdą rybki to wrzucę fotki. pozdrawiam
[-] Post aspius otrzymał 1 polubień od:
  • stefan212020
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
(06-01-2021, 08:36 AM)Zimna Zośka napisał(a):
(06-01-2021, 03:04 AM)macioch napisał(a): Można je trzymać z guraminami czy innymi tego typu rybami? Widziałem jakiś zbiornik z Badc 2020 z małymi channami (chyba to były gachua) i chłop miał z nimi guraminy i chyba nawet też jakieś inne (mniejsze) labirynty.

Paweł raczej nie, lub w dużym zbiorniku. Dla gachua przeważnie są polecane zbiorniki o dnie 120x40 lub 120x50, ale są i tacy co trzymają je w mniejszych akwariach. Nigdy nie miałem takiego połączenia, ciężko mi się wypowiedzieć. Rodzice moich ryb wykosiły wszystko w swoim akwarium, od drobnicy po duże kiryśniki.
Co do tego zbiornika konkursowego, widziałem go, bardzo ładny, konkursowy taki. Z tego co czytałem, zrobiony pod konkurs i po nim rozebrany, a ryby wróciły do swojego siedliska.
Brakuje takich opisów akwarii z weżoglowami gdzie są trzymane inne ryby podczas wychowania młodych. Może też problem jest w tym, że zawsze staramy się dać minimum miejsca tym rybom, a chcielibyśmy maximum możliwości.
Niestety nie ma już forum channa.gsa tam dużo wiedzy i ludzi z doświadczeniem. Ja jak pisałem wyżej mam słabe doświadczenia z tymi rybami. Trochę przeczytanej wiedzy i to tyle. Może ktoś zna przypadki gdzie takie połączenia przez lata się udają, chętnie się dowiem.

Cześć, mogę opisać moje doświadczenia z  Channa gachua mam je od około 2lat, kupiłem 5szt. dorosłych ryb w tym dwie pary , akwarium 160x55x4 na ziemi ogrodowej, woda stara 3lata bez podmian tylko dolewki 2x kubeł Tetry Ex 1200 na dolotach prefiltry z gąbki ,akwarium mocno zarośnięte tylna ściana pokryta  pokryta korzeniami mnóstwo kryjówek, z poprzedniej obsady zostały 4szt. pielęgniczki boliwijskiej  2szt. tetra czarna i około 5-7 kirysków panda. Po wpuszczeniu wężogłowów wszystko było grzecznie pary zajmowały jakieś obszary ale generalnie pływały po całym akwarium z lekkimi "przeganianiami" jednak po wypuszczeniu młodych jedna para zdominowała zupełnie pozostałe Cahnny do tego stopnia że tamte przestały pobierać pokarm, nie były w stanie opuścić kryjówek nawet na chwilę byłem zmuszony je sprzedać, agresja co do pielęgniczek była bardziej umiarkowana tetry i kiryski były w zasadzie olewane i mam wrażenie że z każdym kolejnym wylęgiem akceptacja Chann co do sąsiadów była większa , nie dotyczy ryb o zbliżonych kształtach do Chann bo już Labeo nie mogły przepuścić .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości