• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Azja 170L

#11
Bardzo mnie ciekawi co tu pływa dzisiaj.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Do borneańskich nie miałem szczęścia. Jednak to trudne ryby i nie wiem dlaczego padają jedna po drugiej w odstępie kilku dni/tygodnia. Na początku miałem już uszykowane na kwarantannie 6 sztuk i w nowym zbiorniku padły. Potem w Niemczech zakupiłem 16 sztuk i został jeden twardziel. Podejrzewam że jednak pH za wysokie. Pomimo torfu pod piaskiem, samej RO ph jest wysokie ok 6,8.
Albo może coś z forfem nie tak bo ph nie obniża nic.
Wpuściłem niedawno 6 sztuk mozaikowych i wyglądają i mają się świetnie. Nie wiem czy wrócę do borneanskich jeszcze.

Sitowie rośnie jak szalone.

   

   

   

   
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
[-] Post Sloma otrzymał 3 Lubię to od:
  • galimedes, piotrK, schmeichel
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Piękny zbiornik.
[-] Post schmeichel otrzymał 1 polubień od:
  • Sloma
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Można zobaczyć zdjęcie zbiornika, aktualizację?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Witaj. Proszę bardzo.
Przy okazji załapało się jeszcze jedno akwarium którego nie prezentowałem, pływają tam skrzeczyki.

Tak przy okazji, chyba znalazłem przyczynę że borneańskie mi padały. Jak pisałem leje samo RO i próbowałem zejść z ph do 5. Natomiast prawdopodobnie piasek którego nie płukałem podnosi mi ph. Więc te wahania nie wyszły rybom na zdrowie. Odkryłem to teraz bo szykowałem nowy zbiornik pod Betta hendra i zacząłem płukać ten piasek i musiałem to robić więcej razy niż taki zwykły do piaskownicy z np. OBI o wiekszej gradacji. A na aukcji było napisane że nie zmienia ph i nie trzeba płukać. Bezradny

   

   
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
[-] Post Sloma otrzymał 6 Lubię to od:
  • dzikakuna, fivb77, galimedes, mimo12, piotrK, schmeichel
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
jest moc!
[-] Post eenki92 otrzymał 1 polubień od:
  • Sloma
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości