• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Maluch z Pandami

#1
Od akwarystyki miałem przerwę, niestety, ale w końcu i na szczęście udało się wrócić do tematu w zeszłym roku. Co prawda na razie tylko na małe szło, więc bez Apisto - już nie mogę się doczekać większego akwarium  Blush Na razie postawiłem tylko na kirysy, bo zawsze mi się cholernie podobały, plus bystrzyki. 

Akwarium: 50x30x30
Woda: kran, ph 7,5, GH~10, KH~6-7
Grzanie: 24°C
Filtracja: Eheim Classic 2213
Podłoże: Sera Floredepot + JBL Sensibar Dark.
Flora: Sagittaria Subulata, Hydrocotyle Leucocephala, Limnobium Laevigatum. 
Fauna: Corydoras Pandae, Otocinculs, Hyphessobrycon Elachys.

Udało mi się też przez święta zrobić małą sesję C. Panda, jedynie ogólne zdjęcie akwarium wykonane ziemniakiem Wink


Załączone pliki Miniatury
                                                   
[-] Post Nairams otrzymał 3 Lubię to od:
  • dzikakuna, mimo12, piotrK
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Ależ rewelacyjne akwarium tylko z samymi kirysami w roli głównej, mega fajnie to wygląda. Fajne są takie małogatunkowe akwaria, choć kiryski to raczej jakaś weloniasta odmiana?
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Tak to wersja long fin plus jedna sztuka zwykła. Podobno nie każdemu się podobają lecz mi od razu na hodowli wpadły w oko  [Obrazek: usmiech.gif] Ostatnio jestem w szoku bo im się na amory zebrało a nic nie zmieniałem w składzie wody czy częstotliwości podmian, jedynie zmieniłem zupełnie karmę i od dłuższego czasu podaję jedną markę, wcześniej jak kombinowałem to ryby nie były tak aktywne (pod każdym względem) jak ostatnio. Problem polega na tym, że prawdopodobnie mam tylko jednego samca, oblatuje on wszystkie samice, wycierają się, rzucają kawiorem ale podejrzewam, że na tym się skończy. Na razie nic z tym nie zrobię dopóki nie zwiększę zbiornika.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Akwarium ladne niestety za małe. Kiryski nienaturalne jakieś. A doczytałem, skrzywdzone przez długie płetwy. Szkoda. Ale akwarium ładnie urządzone. Daj kirysom nowy dom a tu wpuść jakieś azjatyckie maluchy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Dziękuję za komentarz, fajnie że się podoba. Kiryski wiem, że nie są naturalnie zbudowane jednak mi się podobają. Czekam z niecierpliwością na nowe szkło.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości