• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 432l - 120x60x60 - coś dużego do neonów czerwonych

#21
A co powiesz na apistogramma jako towarzystwo dla skalarów? Na filmiku masz A. gephyra, A. miua, A. paucisquamis... Same perełki i dobrze by pasowały np. do grupy skalarów "Rio Demini", które obecnie są zdaje się do dostania.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Trochę mnie nie było.

Szkoda, crenchili, już czułem, że to była by fajna sprawa.
Może w przyszłości w większym akwarium. 

Caveman - oglądając ten filmik, szykowałem się do takiego kroku, ale nie znalazłem nigdzie takich apisto :/ a właśnie w takim kierunku zmierzam. 

Apistogramma - jakie z tych wyżej wymienionych lub inne są cieplolubne (26C+) i mógłbym trzymać w układzie wielosamcowym (5+5, 5+3) czy uda mi się tak je pomieścić? Czy tylko 1+3? 
Albo same samce, będzie wtedy bezpieczniej jak nie będzie samic?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Im więcej samców tym lepiej, w przypadku akwarium ozdobnego. Ciepłolubne są gatunki z Kolumbii i Brazylii, przykładowo sp. Tefe Wink
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Pytanie ile ich pomieszczę? 3/4/5 samców i czy dobrać mniej samic albo tyle samo co samców? Przyjmując np sp Tefe. 

No nie powiem A. gephyra i A. miua z tych filmów też mi się bardzo spodobały czy przy nich też mógłbym zastosować ten sam układ co przy sp. Tefe?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Możesz wpuścić nawet z 5 samców, samic bym więcej niż 3 sztuki nie wpuszczał.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Na twoim miejscu przejrzałym ofertę forumowych importerów i sprawdził, co można dostać od forumowiczów, a potem wybrał coś z dostępnych gatunków.

Sama aranżacja mi się podoba, tylko wyrzuciłbym ten duży kamień z prawej, bo wygląda jak krawężnik Smile A tak swoją drogą... co o za skałki? Nie będą Ci psuły paramentrów wody dla apisto?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Zdjęcia nie oddają tego jak to na żywo wygląda. Mi ten krawężnik bardzo pasuje. Bardzo żałuję, że nie udało mi się znaleźć większych. Szczególnie, że te kamienie były białe na zdjęciach, a są zielone/szare. To serpentynit, ale jako otoczaki, by nie miały ostrych krawędzi. Nie zmienia parametrów.

Jedyne czego nie sprawdziłem pod kątem parametrów to ceramika w filtrze Sad

Dzięki przejrzę dokładnie dział sprzedam. Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Zalałem akwarium, ale pojawił się problem Sad

Sprawa wygląda tak:
Mam akwarium (260l) tymczasowe i to (432l).

W tymczasowym pracują dwa filtry, które docelowo mają być w (432l). A 260l będę opróżniał. Pierwszy filtr działa już od roku w akwarium - na nim działało akwarium, drugi chodził w akwarium od grudnia, by przeszczepić bakterie. W tymczasowym akwarium, pływają ryby na gołym szkle. Korzenie i rośliny - są już w 432.

Zalałem akwarium(432) wodą z tymczasowego, około 150l wody i ok 250l ro - 35/65.

Część, ro była świeża, część odstana 210/40.

Podłączyłem jednego ultramaxa i pompę (4000l/h) z watą w butelce (żeby zebrać resztki i nieczystości). 

I mam zakwit pierwotniaków.
   

Dołożyłem napowietrzanie.
Z preparatów dodałem seachem stability. 

Testy jbla kropelkowe 
[ ] Ph 7,3
[ ] Kh 0-1
[ ] Gh 4
[ ] NH4 - kolor żółty, powinno być zielone, więc <0,05 mg/l
[ ] No2 - jasny żółty brak albo 0,01 - 0,025
[ ] No3 - <0,5
   

Co jeszcze mogę zrobić, by zwalczyć pierwotniaki? Czy teraz muszę czekać pełen cykl? Czy mogę to jakoś przyśpieszyć?
Czy biologi na filtrach nie szkodzę teraz?
Jeżeli to zły dział, to przepraszam i przeniosę post.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Wiem, że z opóźnieniem. Baniak powinien chwilę pochodzić. Użycie dojrzałych mediów i wody przyspiesza stabilizację baniaka. Zakwit pewnie wynikał z niestabilności baniaka. Zniknął po kilku dniach?
I przyczyna dla którego piszę posta - jak tam baniak? Jak żyje, co ostatecznie pływa? Bo z tego co widziałem, to nie ma wątku w prezentacjach, prawda?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Nie ma problemu, spoko, że pytasz. 
Nie myślałem o tym by zakładać wątek z prezentacją - pewnie podświadomie bojąc się komentarzy nie przychylnych i myślę, że nie mam duszy blogera.

Co do akwarium:
Zakwit szybko minął 2/3 dni. Brązowa woda już dużo pózniej - akurat dla fanów BW te korzenie będą idealne. 
Tak akwarium wyglądało 2/3 lutego 
   
   
Wpuściłem 3 neony po przejściu zakwitu pierwotniaków i myślałem, że nie dały rady. 
W końcu pojawiły pojawiły się przy przedniej szybie po kilku dniach i byłem w nie małym szoku, bo szukałem ich z latarka wcześniej, licząc się już z ich stratą. Wtedy wiedziałem, że było całkowicie bezpiecznie i mogłem wpuszczać ryby.
Zacząłem wpuszczać ryby seriami co kilka dni po kilka sztuk. 
Wpuściłem neony i do póki woda była zabarwiona (mocno zabarwiona), to neony wyglądały na wypłowiałe - ok 25 szt 
Później pojawiło się dużo życia - skalary 4szt, kiryski które miałem i pstraznice. 
Jednak trochę za dużo i rozmyślam o redukcji skalarow, ponieważ zaburzają swoją wielkością całe akwarium.
   
   
   
   
Zakupiłem od mpawa sp Tefe i pstrążenice. Takich samobójczych pstrążnic jeszcze nie miałem. Podczas kwarantanny kilka 'rozbiło' się o plexi nakrywkowe. Zatkalo w gąbce od uJeta, wyskoczyło na wzmocnienie akwarium i uschło. I do tej pory wyskakują mi z akwarium jak przychodzi pora karmienia - teraz wiem po co im te skrzydełka. Angel
   
   
Miałem trochę ususzonych palemek - sezon grzewczy je wykończył - to wygotowałem z liśćmi buku i orzecha i dodałem na tyły akwarium. 
Przed
   
Po dodaniu 
   
   

I ostatnia moja modyfikacja, dodałem microzorium trident, bo brakowało mi czegoś krzaczastego po roślinnej prawej stronie. Myślę, że teraz będę obserwował i czekał aż wszystko podrośnie. 
     

Myślę, że to me tyle, jakby były w przyszłości jakieś pytania to z chęcią odpowiem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości