• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [378] Tanganika

#1
Thumbs Down 
Siemka 
W końcu coś czego nie miałem nigdy a bardzo byłem tego ciekaw Bezradny
Akwarium 143x75, 5x35cm
Tło robiłem sam ze styropianu i pianki montażowej, na koniec użyłem farb akrylowych. 
Planowana obsada to napewno jakieś muszlowce i naskalniki.
Zbiornik narazie tylko zalany niech dojrzewa, dojdą napewno muszle i jakieś kamienie (tylko muszę najpierw po nie pojechać).


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Bardzo ładnie wyszło ci tło.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(26-12-2020, 12:02 PM)schmeichel napisał(a): Bardzo ładnie wyszło ci tło.

A dziękuję Hahamuszę ogarnąć jeszcze parametry do tego zbiornika, wodę w kranie mam bardzo miękka, czym najlepiej się wspomagać? Słyszałem o soli i o sodzie. Niestety nie mogę powiedzieć jakie są dokładnie parametry bo całe życie miałem BW a przy mojej kranówce wystarczyło zmierzyć raz i przez kilkanaście lat wszystko było dobrze. No ale teraz się to zmieni
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Sole tak, ale nie kuchenna. Tongue Soda nada się do podniesienia kH i pH. Jak dołożysz muszle, to swoje zrobią i też trochę podniosą kH i pH. Testy choćby na samo pH się przydadzą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Zanim zaczniesz sypać coś do wody po prostu sprawdź jej parametry. PH >= 7.5 KH >= 10 i ryby będą miały się dobrze.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Mozesz powiedziec cos wiecej o zrobieniu tła - jakiej grubosci styro uzyles, czy to wciecie na dole po lewej to efekt sklejenia styropianu czy moze pianka bo wydaje sie bardzo przestrzenne. Jak zamocowales tło do akwa zeby nie plywalo ? 
I na koncu kilka słów o filtracji Smile 
Efekt poki co super. Jak dojda kamole i muszle to bedzie bajecznie Smile
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Tło składa się z trzech części pierwsza część która zasłania filtr (hamburg w prawym rogu) tutaj użyłem samego styropianu grubości 3cm, przy malowaniu obsypywalem niektóre miejsca piaskiem, niestety odleciał chociaż szczerze mówiąc tego się spodziewałem za to ziarenka, które weszły pod farbę robią świetna strukturę skały, skleiłem sylikonem dno tła i później dokleiłem z przodu i z tyłu kątowniki żeby mi nie puściło. Druga część prawy tył do środka przyklejone na sylikon do tylnej ściany i wzmocnienia od góry, włożone zostało na wcisk. Użyłem styropianu i skleiłem wikolem (składa się z dwóch części, tył i góra) wikol zalałem sylikonem po wyschnięciu. Gore zcialem pod skosem żeby była nad tłem przestrzeń i nasypałem tam piasku, że niby taka plaża, ktora schodzi do wody. Użyłem tutaj styropianu grubości 3 cm a reszta to piana montażowa.
Ostatnia część lewy tył, góra i bok zrobiłem tak samo jak prawa. Przy tyle nie sypałem piaskiem przy malowaniu ale kiedy nakładałem piankę to przymocowałem kawałki węża ogrodowego to styropianu i zapiankowalem, dzięki temu uzyskałem dużo szczelin i grot w tym tle z myślą o naskalnikach

Ciężko się tu wstawia zdjęcia Undecided

   

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Jaki jest cel w zasłanianiu hamburga?O maj gat
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Proste, zeby nie był widoczny ;-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(28-12-2020, 23:27 PM)sbc napisał(a): Jaki jest cel w zasłanianiu hamburga?O maj gat

Pytanie prawie jak "czemu nie chodzisz z jajkami na wierzchu" Rotfl
Już dostałeś odpowiedź, żeby nie było widać gąbki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości