• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [450L] Wyspiarskie

#1
(17-12-2020, 12:24 PM)piotrK napisał(a): Cześć Jachu Luzik Taka woda to marzenie wielu forumowiczów, pochwal się co tam na niej trzymasz Wink

Cześć Smile

Co trzymam w tej wodzie... to będzie dla Was śliski temat... Irlandzka akwarystyka to taki odpowiednik polskiej z późnych lat ’90, ze szpejem i wyborem ryb z 2020. 

Miałem przez kilka lat Malawi, potem sześć dyskowców w 240L. Odchowane przez półtora rok od maluchów, miały się świetnie na dolewkach z kranówki.
Potem był lockdown, paletkom zaczęło być ciasno, przekonałem kobitę do większego akwarium, stanęło 450L w salonie. Postawiłem kwarantannowy baniak w  zapasowym pokoju, kolejne siedem paletek na trzy tygodnie, zdrowe. 

Wpuściłem je razem do 450, było im super przez miesiąc a potem zaczęły umierać...  W pięć dni straciłem cztery sztuki, bez żadnego widocznego powodu. Dwa razy wiozłem truchła do sklepu razem z wodą do testów, niczego się nie mogli dopatrzeć. Kiedy siódmego dnia padł Awokado, którego miałem od ponad roku uznałem, że to nie fair wobec ryb i oddałem je do sklepu – ewidentnie nie potrafiłem się nimi właściwie zająć, jeśli ktoś będzie umiał to właśnie oni.

BTW, sklep to Seahorse Aquariums w D22, chyba w zeszłym roku dostali nagrodę najlepszego LFS na Wyspach. Moje dyski trafiły na sześciotygodniową kwarantannę m.in. dlatego że u nas to kupa piniądza:
Najtańszy, dwucalowy dyskowiec €25
Trzycalowy checkerboard €85
Czterocalowy cobalt blue €120
Sprawdzona plebejska para €700
 
Obstawiam, że moje wyrośnięte maluchy: Kurowa, Tost, Popielatka i Kuzyn Nieśmiała zgarnęły minimum €600 dla sklepu. I się cieszę, bo za takie pieniądze raczej nie trafią do losowych ludzi, tylko do kogoś kto ma przynajmniej jakieś ogólne pojęcie i zadba o nie jak trzeba.
 
Lista sklepowa cd:
6 neonków €30, promocja!
1 krewetka RC €4
Dwucalowy Oscar €35
 
W akwarium mam teraz cztery młodociane pawiookie, wuchtę kirysków (już mają zaklepany nowy dom) i dwa Synodontis Decorus. Wolałbym kiryśniki, żeby było biotopowo, ale na wyspy nie trafiają a przez internet ryb nie kupię, bo nie. 


PS. Rozpisałem się, jeśli to za dużo to proszę o wydzielenie tematu we właściwe miejsce. 
PPS. Z góry przepraszam za mój język polski. Odwykłem, mocno pilnuję żeby nie wtrącać makaronizmów, ale pewnie używam dziwnych słow w dziwnych momentach i piszę jak totalny drewniak. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Twojego polskiego niejeden "patriota" nad Wisłą może ci pozazdrościćSmile nie wspominając o tym, że dla nich makaronizm to odmiana spaghetti Smile tak, że nie przejmuj się i pisz dalej. Masz sposób opowiadania jaki lubię więc będę chętnie śledził twoje wpisy Smile fajnie, że dołączyłes do nas

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(17-12-2020, 18:19 PM)Goran napisał(a): Twojego polskiego niejeden "patriota" nad Wisłą może ci pozazdrościćSmile nie wspominając o tym, że dla nich makaronizm to odmiana spaghetti Smile tak, że nie przejmuj się i pisz dalej. Masz sposób opowiadania jaki lubię więc będę chętnie śledził twoje wpisy Smile fajnie, że dołączyłes do nas
O kim piszesz HahaRotfl
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Haha Bart twoja "gwara" jest poza konkursem SmileFigielek

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Jachu, oddzieliłem wątek do prezentacji, w ciągu 24 godzin możesz jeszcze dodać zdjęcia do 1. posta (dodajemy foty jako załączniki).
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(17-12-2020, 19:03 PM)piotrK napisał(a): Jachu, oddzieliłem wątek do prezentacji, w ciągu 24 godzin możesz jeszcze dodać zdjęcia do 1. posta (dodajemy foty jako załączniki).

Dzięki ale nie mam jak dodać bo są za duże. Wkleję z imageshacka, ok? 

Tu ekipa jakiś rok temu, klomby świeżo przycięte, dlatego śmiesznie wyglądają. Smile

[Obrazek: qJW3qj.jpg]

Nieśmiał Nieśmiałson, u góry Awokado, w tle Kurowa. 

[Obrazek: ia7NxL.jpg]

Tost i Popielatka

[Obrazek: yjEB1F.jpg]

A tu ostatnie rodzinne jakie mam. Woda jeszcze była mętna, piach Zanzibar JBL jest nie do wypłukania. 
Aha, biologia przeszczepiona ze starego akwarium, do tego dolane bakterie JBL. NO2 i NH4 zerowe, NO3 poniżej 10ppm. Nie wiem czemu zaczęły umierac, ale na pewno nie przez związki azotowe. 
Od prawej: Kuzyn Nieśmiała, dwa Trojaczki, Kurowa, Popielatka (u góry, tyłem), Muchomór, Bliźniaki, Awokado i Tost. Nieśmiał Nieśmiałson siedział z tyłu, jest rozmyty za Trojaczkami. 
Dyskowce to niby takie totalne pierdoły ale z czasem się do nich człowiek przyzwyczaja jak do psa... 

[Obrazek: ASll4v.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(17-12-2020, 20:07 PM)jachu_ka napisał(a): Dzięki ale nie mam jak dodać bo są za duże. Wkleję z imageshacka, ok? 
No niestety w tym zakresie jesteśmy bezwzględni, bo zdjęcia z takich stron tracą się z czasem. Łap prostą stronkę do zmniejszania:
https://resizeimage.net/
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(17-12-2020, 20:24 PM)piotrK napisał(a):
(17-12-2020, 20:07 PM)jachu_ka napisał(a): Dzięki ale nie mam jak dodać bo są za duże. Wkleję z imageshacka, ok? 
No niestety w tym zakresie jesteśmy bezwzględni, bo zdjęcia z takich stron tracą się z czasem. Łap prostą stronkę do zmniejszania:
https://resizeimage.net/

Kumam, jutro poprawię te zdjęcia które wrzuciłem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Albo przez tapatalka on automatycznie zmniejsza sam z tego korzystam Smile
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości