• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: FX4 zawór odpływowy

#1
Mam FX4 podłączony na stałe do kanalizacji (najlepsza rzecz od czasu wynalezienia ognia), wg instrukcji przed użyciem dolnego zaworu do odprowadzania wody filtr powino się wyłączyć, ale w sumie to nie bardzo wiem czemu. Dodgy 
Oba filtry (FX4 i e901 z podłączoną grzałką i lampą UV) są podłączone na jednej listwie, wolałbym żeby pracowały przy podmianie wody, zwłaszcza teraz kiedy kranówka jest zimna. Póki co wyłączam wszystko, otwieram zawór w filtrze żeby spuścić ok 10% wody, potem go zamykam, odkręcam kran z dolewką i włączam na nowo filtry żeby mieliły wodę. Podmiana ok 50 litrów zajmuje 3 minuty ale jak już się ma dobrze to chce się mieć lepiej, gdybym mógł odkręcić wylewkę i dolewkę w tym samym czasie to trwałoby to minuty półtorej. Big Grin 
Używał ktoś tego zaworu na włączonym filtrze? Głupio byłoby go zepsuć żeby zaoszczędzić niecałe pięć minut tygodniowo.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Myślę że zwiększasz ryzyko zapowietrzenia filtrów.
Skoro jesteś leniwy to na spóst ustaw elektrozawór z timerem dobowym a dolewaniem wody niech steruje dolewka automatyczna sterująca elektrozaworem dolewającym wodę.
Co ścieknie to dolewka doleje Wink
Pamiętaj że to jest ROZCIEŃCZANIE a nie podmimenianie więc musisz zwiększyć objętość "rozcieńczalnika"
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Nie, no aż tak leniwy nie jestem. Smile Filtracja była zmotana przez hydraulika, nie ruszam tego co on zrobił bo się nie znam. System zostanie jak jest, przy trzech podmianach tygodniowo mam na razie NO3 na poziomie 5-10. Dzięki za podpowiedź, o zapowietrzaniu nie pomyślałem. 
Kiryskom pewnie przeszkadza zimna woda przy podmianie bo uciekają ale  one i tak muszą niedługo trafić do nowego domu. A cielakom chyba się podoba, zawsze podpływają pod wylot i siedzą w wodzie, która ma 5C zamiast 24C. Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości