• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Obsada 535L

#11
Wspomnienie o skalarach miało zasugerować sprawdzenie temperatur dla obsady.
Dicro 26-30
Baenschi 20-26
Duplicareus 20-26
Mało się to zgrywa. Posprawdzaj to sobie dla każdego gatunku, tak samo z pH, bo np. Dicro to bardzo kwaśna woda.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
(18-12-2020, 12:33 PM)undefined napisał(a):
(16-12-2020, 22:02 PM)Tymek napisał(a): Temperatura w zbiorniku zimą 23,5, latem 26, w maju i wrześniu 22
Planowana obsada:

Skalar Rio nanay 6
Corydoras duplicareus 10
Loriacaria red 6
Sturisoma (jeszcze się zastanowię jaka dokładnie ale chyba aureum) 3
Nannostomus eques 10 albo jakaś inna ławica (jakieś propozycje?) 
Pierwszy raz obsadzam tak duży (jak dla mnie) baniak, myślicie, że będzie się to ze sobą dogadywać? ? No i ta temperatura to straszna tragedia? Co sądzicie

Dla skalarów będzie za zimno :/ Będą chorować.

Może rozważysz inną obsadę, np z subtropików jeśli temperatura musi być taka a nie inna...
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Jakieś ziemiojady bym tam widział.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Dicrossus maculatus to pływają też w CW, więc kwestia pH to drugorzędna sprawa. Temperaturowo za to wolą wodę cieplej niż peruwiańskie Apistogramma i to jest głównym problemem.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
[quote pid='166305' dateline='1608290423']
A skupiając się na Apistogramma baenschi, z czym to pływa w naturze, macie jakieś doświadczenie/wiedzę na ten temat? Poszedłbym w tym kierunku w takim razie. Odnośnie porównywania tych temperatur to wertowałem to już parę razy ale informacje w książkach i w necie są tak różne, że można sie pogubić, byłem przekonany, że tylko skalary średnio pasują 

[/quote]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
(18-12-2020, 12:33 PM)dzikakuna napisał(a):
(16-12-2020, 22:02 PM)Tymek napisał(a): Temperatura w zbiorniku zimą 23,5, latem 26, w maju i wrześniu 22
Planowana obsada:

Skalar Rio nanay 6
Corydoras duplicareus 10
Loriacaria red 6
Sturisoma (jeszcze się zastanowię jaka dokładnie ale chyba aureum) 3
No i ta temperatura to straszna tragedia? Co sądzicie

Dla skalarów będzie za zimno :/ Będą chorować.

Nie. Ja mam od wielu lat zimą ustawione w dzień 23,5`C (na noc wyłączone ogrz.) a latem do 26. I jest wszystko OK - włącznie z rozmnażaniem. a sturisomy nawet wolą takie temp.
Szkoda, że jesteś z Katowic - właśnie mam Rio Nanay i sturisomy młode - ładne.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Dodam jeszcze, że czasami podnoszę do 25`C - są owszem żywsze wtedy, ale czy to z rozmnażaniem czy zdrowiem - nie widzę różnic. Niżej niż 23,5 nie schodzę a i nocą nie spada więcej niż 0,5`C (to w sumie ponad 800L). A 22 to ciut mało ..
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
W te 2 miesiące gdzie nie grzeją mi jeszcze albo już a dni nie są jeszcze tak ciepłe będzie jednak grzałka, która będzie utrzymywać te 25 stopni jednak.
Novi Twoje skalarki po pierwsze są piękne a po drugie pływają właśnie w 23.5 stopniach, żywe, barwne, żarłoczne i bardzo ciekawskie, jeszcze raz dzięki za super ryby HahaZacieszacz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
To ładnie! Jak to skalarki wciąż by jadły, ostrożnie z tym. Zobaczysz za kilka mcy, że i sturisomki będą piekniały - po dobrych rodzicach, z dwóch róznych samców - mogą się różnić - patrz płetwa grzbietowa.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości