• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Obsada 535L

#1
Cześć wszystkim
Jestem na etapie kończenia aranżacji, dojrzewania baniaka i wybieraniu obsady. 
Akwarium 535 litrów o wymiarach 143x75x50h. 
Główny wystrój to korzenie, dojdzie pare roślin ale niezbyt dużo w wyższe strefy.
   
Temperatura w zbiorniku zimą 23,5, latem 26, w maju i wrześniu 22
Planowana obsada:
Dicrossus maculatus 1+1
Apistogramma baenschi 3+3
Skalar Rio nanay 6
Corydoras duplicareus 10
Loriacaria red 6
Sturisoma (jeszcze się zastanowię jaka dokładnie ale chyba aureum) 3
Nannostomus eques 10 albo jakaś inna ławica (jakieś propozycje?) 
Pierwszy raz obsadzam tak duży (jak dla mnie) baniak, myślicie, że będzie się to ze sobą dogadywać? ? No i ta temperatura to straszna tragedia? Co sądzicie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Baniak wygląda jak przygotowany dla Guianacara bardziej niż pod pielęgniczki, ale wydaje się, że powinny dać radę w takiej ilości. Smile
Natomiast jeśli chodzi o Dicro, to czasem poleca się grupki, a nie pary. Co jest bliżej optimum, to niech ktoś mądrzejszy w ich kwesti ode mnie powie.
Ilość stadnych bym powiększył, zarówno kirysków, jak i ryb w toni. Zastanawiam się tylko, czy equesy nie będą za drobne w toń do skalarów, ale tak samo, musiałby ktoś potwierdzić, bądź zaprzeczyć. Bo generalnie są dosyć drobne.

A, i przy takiej obsadzie wsadź grzałkę. 25° utrzymuj, niżej nie schodź przy skalarach.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
No właśnie na grzałkę sobie nie mogę pozwolić, za duży koszt rachunków biorąc pod uwagę, że mam 2 regały z 10 akwariami, którymi się pochwalę w najbliższym czasie i mnie poprsotu już nie będzie stać na więcej, jeśli to miałaby być aż tak straszna tragedia dla skalarów to już wolę z nich zrezygnować niż wsadzać tam grzałkę, która grzeje cały czas, chociaż myślałem żeby włączać tylko na 2 godziny i tylko w tym zbiorniku dziennie grzałkę ale czy to coś da jak ma nie spadać wgl poniżej 25*C to wątpię.
Co do aranżu to jak się wyklaruje woda pokaże lepsze foty, dojdzie jeszcze parę małych korzeni, liści i gałązek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Wybierz ryby Zimnolubne,nie wiem czy te 200-300w grzałka Cię doprowadzi do bankructwa też mam 3 zbiorniki w tym jeden w obiegu 1000l i 27-28 st i nie ma tragedi
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Jak masz możliwość i wizualnie to możliwe, to boki i tył okryj 2 cm styropianem, na górę grubsze 4 mm szyby i będzie mniej ciepła ulatywać.
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(17-12-2020, 18:08 PM)barttsw napisał(a): Wybierz ryby Zimnolubne,nie wiem czy te 200-300w grzałka Cię doprowadzi do bankructwa  też mam 3 zbiorniki w tym jeden w obiegu 1000l i 27-28 st i nie ma tragedi

24 stopnie to naprawdę zimna woda, powiedz mi po co mam gotować np kiryski w 28 stopniach albo Apistogramma baenschi. Jasno się wyraziłem, że jak już to zrezygnuje ze skalarów. Fakt do bankructwa może nie ale fajnie czasami jest choćby raz w miesiącu obiad na mieście Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(18-12-2020, 03:56 AM)Tymek napisał(a):
(17-12-2020, 18:08 PM)barttsw napisał(a): Wybierz ryby Zimnolubne,nie wiem czy te 200-300w grzałka Cię doprowadzi do bankructwa  też mam 3 zbiorniki w tym jeden w obiegu 1000l i 27-28 st i nie ma tragedi

24 stopnie to naprawdę zimna woda, powiedz mi po co mam gotować np kiryski w 28 stopniach albo Apistogramma baenschi. Jasno się wyraziłem, że jak już to zrezygnuje ze skalarów. Fakt do bankructwa może nie ale fajnie czasami jest choćby raz w miesiącu obiad na mieście Smile
Zrezygnuj że skalarow i daj co innego które woli chłodniejsze wodę, one naprawdę potrzebują ciepłej wodySmile
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Tak też zrobię, fajnie by było obsadzić tak zbiornik żeby mieć szanse w porę zareagować i odłowić maluchy pielęgniczek zanim zaczną się rozpływać po akwa
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Przy tej obsadzie będzie ciężko ale może uda Ci się coś Smile
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(16-12-2020, 22:02 PM)Tymek napisał(a): Temperatura w zbiorniku zimą 23,5, latem 26, w maju i wrześniu 22
Planowana obsada:

Skalar Rio nanay 6
Corydoras duplicareus 10
Loriacaria red 6
Sturisoma (jeszcze się zastanowię jaka dokładnie ale chyba aureum) 3
Nannostomus eques 10 albo jakaś inna ławica (jakieś propozycje?) 
Pierwszy raz obsadzam tak duży (jak dla mnie) baniak, myślicie, że będzie się to ze sobą dogadywać? ? No i ta temperatura to straszna tragedia? Co sądzicie

Dla skalarów będzie za zimno :/ Będą chorować.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości