Odpowiedz 
Zeppeliny przesiadka z 60L do 240L
16-12-2020, 10:10 AM
Post: #1
Zeppeliny przesiadka z 60L do 240L
Cześć,
Kiedy pracodawca potwierdził, że zaraza jest jednak poważniejsza niż wszyscy myśleli i popracujemy z domu przez dłuższy czas wstawiłem sobie kostkę 60L po morszczaku koło domowego biurka, żeby mieć na co patrzeć. Baniaczek był zrobiony pod kolcobrzuchy karłowate, których wpuściłem tam sześć, czyli o jakieś 2-3 za dużo. Ściana z mchu nie do końca się udała (zbyt duże oczka w siatce) ale akwarium zarosło na tyle gęsto, że po trzech miesiącach pojawiły się młode - trzecie zdjęcie to pierwszy raz kiedy udało mi się sfotografować malucha, jest na godzinie jedenastej. Big Grin 
[Obrazek: pcs_0051.jpg][Obrazek: 60L.jpg]

[Obrazek: pf.jpg?width=1920&height=1080&am...fit=bounds]

A na tym zdjęciu widać jak podrośnięte maluchy tańczą w kółku inwokację dla Belzebuba. Confused Big Grin

[Obrazek: stn.jpg]

Niestety kostka to za mało dla 6+3, zaczęły się walki. Do tego szykuje mi się praca z domu przez co najmniej kolejne sześć miesięcy a potem w najlepszym wypadku tryb mieszany 2+3, więc urządzam sobie porządne biuro w domu i pierwszym meblem był większy baniak dla zeppelinów - stare 240L z salonu. 

Odpuściłem sobie ścianę z mchu (za dużo z nią roboty), zamiast tego przykleiłem silikonem kilkanaście kawałków gąbki i bezczelnie przyczepiłem trytytkami mech, żeby się zaszczepił. Czarnych trytytek nie było nigdzie w okolicy, za blisko świąt Wink ale i tak powinny z czasem zarosnąć. 

Tło jest ze spienionego PVC, w kącie ponawiercany komin na zasys kubełka, grzałkę i małą lampę UV na wszelki wypadek. Całą filtrację obrabia JBL e401 na kuble z e901, wylot z podwójnej deszczowni bo zeppeliny nie lubią mocnego strumienia wody. Oświetlenie stara belka Fluvala, ta sterowana pilotem. Pewnie kiedyś wymienię na Aquasky. 

Oprócz 6+3 w baniaku jest odratowany od ziomka otosek (wiem, że one lubią być w grupie ale na razie nie ma dość glonów żeby je wyżywić) i kilkanaście skundlonych krewetek RC, które miały iść na żywą karmę. Wyszedł taki trochę sierociniec Big Grin ale to zeppeliny są główną atrakcją. Mam jakieś 18cm bieżących ryb w 240 litrach Big Grin ale nie żałuję, te rybki są niesamowite. 

[Obrazek: 240l.jpg]

[Obrazek: zed.jpg][Obrazek: zed1.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Ogłoszenia budowlane Warszawa Katalogseo24.pl Linki - SEO 24 Katalog SEO Katalog seo Katalog stron GREEN Katalog SEO seo katalog Polski Akwa Ranking Web Hosting By Arvixe