• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Brak prądu.

#1
Jak w temacie. Dzisiaj dostałem wiadomość od dostawcy prądu że nie będzie zasilania od 12:00 w nocy do 05:00 rano. W związku z tym moje pytanie. Czy może to mieć negatywny wpływ na bakterie w kubełkach jak i ryby w baniakach?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Jakie masz ryby? Tak czy siak jeżeli chodzi o kubełki to nie jest idealna wiadomość, myślę że dobrze byłoby je otworzyć na czas wyłączenia prądu i rozłożyć wkłady do wiader z wodą z akwarium. Chyba że masz UPS-a.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Czy przy hamburgu taka przerwa jest mniej dotkliwa?

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Tak, filtry wewnętrzne czy sumpy/kasetowe znoszą to dużo lepiej niż zamknięte kubły.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
A może wtedy - gdy wiadomo - kubełki otworzyć dla natlenienia?
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Mieszkam na wsi i takie przerwy zdarzają się dość często. Przyznam, że nie zauważyłem negatywnego wpływu kilkugodzinnych przerw na funkcjonowanie zbiornika (mam w nim dwa kubły). Jako ciekawostkę dodam, że kiedyś podczas podmiany wypiął mi się przedłużacz i jeden kubeł miał ponad 24h przerwy. Profilaktycznie zrobiłem podst. testy, ale nie wykazały żadnych zmian.
"Spokojnie i statecznie pływa po całym akwarium czerwona cychlida" - W. Dackiewicz, Tęcza w akwarium
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Przy akwarium słodkowodnym jest to zdecydowanie mniejszy problem ale warto zrobić sobie aneks do umowy by zapewniali odpowiednią moc przy awariach itp ( dostarczają agregat na ten czas). Ja mam pozostałość po morskim UPS z pełną sinusojdą i odpowiedni akumulator, jeśli ktoś ma drogie lub i żadkie ryby warto zainwestować
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Sytuacja przedstawia się następująco: Po 5- cio godzinnej przerwie w dostawie prądu żadnych zmian w akwarium. Parametry wody bez zmian , z czego wnioskuje że bakterie w kubełkach zniosły to nie najgorzej. Co do ryb w baniaczkach , to najbardziej obawiałem się o te , w których mam podpięte kubły. Meeki , Ellioti , Amatitlania nigrofasciata , Nano , Myrnae plus kilka mieczy zielonych. Reszta baniaczków to młodziaki Salvini , miodowe itd. Ale to już na filtrach wewnętrznych , gąbkowych. Wiec chyba takiej sporadycznej przerwy w dojrzałych zbiornikach nie ma co się przejmować. Oczywiście dziękuje wszystkim za odpowiedzi.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Dobrze, że wszystko się dobrze skończyło. Ryby masz też raczej twarde, więc to pomogło Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości