• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Fundulopanchax sjoestedti

#1
Wielki i przepiękny Fundulopanchax. Idealna ryba do akwarium ozdobnego- niczego się nie boi i gryzie po rękach Big Grin.
Już po pierwszych tarłach, ale na zebranie większej ilości jaj będę musiał poczekać aż indywidualne samice dostaną swoje akwaria tarliskowe. Podczas tarła w układzie 1+3 nie dość, że inne samice wyjadają ikrę samicy która się wyciera to do tego obecnie ich akwarium służy za szkółkę dla bulw lotosów Wink.

W tym momencie mam harem 1+3 odmiany "USA" oraz 3 podrostki "Niger Delta"- liczę na parkę!



Występowanie w Nigerii i Kamerunie. Dorosłe samce mogą mieć powyżej 12cm długości! Optymalne warunki w akwarium to temperatura 20-25 stopni, pH 5.5-6.5 i PPM <100. Wyciera się raczej przy dnie, więc jako substrat mopy denne, torf, mech, żwirek albo szklane kulki Big Grin. Niezbyt agresywne pozagatunkowo, można trzymać ze wszystkim co przypasuje parametrami i charakterem, a będzie na tyle duże że nie potraktują go jako pokarm. Ikrę najlepiej inkubować w torfie, ponieważ wtedy uzyskamy wylęg w tym samym wieku i o tej samej wielkości- są kanibalami, jak to Fundulopanchax, więc to spore ułatwienie.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Ładne, ładne. Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Za co się nie weźmie to od razu mnoży Wink  Śliczne ryby - generalnie proporce są niedoceniane w tzw. akwarystyce ogólnej. A patrząc na większość zbiorników początkujących akwarystów to są one stworzone pod te ryby - nie wymagające wielkich objętości.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Myślę, że to kwestia braku wiedzy u ludzi- patrz myślenie "a bo one żyją rok!", albo uznanie że każdy proporzec zachowuje się tak jak gardeneri i sterroryzuje akwarium Big Grin. Tak naprawdę to sporo gatunków proporców jest doskonała do akwariów ozdobnych i to nawet przy łączeniu różnych gatunków.
Myślę, że taki układ A. striatum + C. volcanum + F. amieti zadowoli wizualnie każdego, a ani nie dojdzie do hybrydyzacji ani do jakiegoś gnębienia jednego gatunku przez drugi Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5



lepsze wideło
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Są super, na żywo robią jeszcze większe wrażenie, szczególnie gdy się pomyśli że jeszcze sporo urosną. Chyba się kiedyś na nie skuszę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Świetnie wygląda duże stado jednego gatunku, np. 20-30 sztuk Aphyosemion australe. A gatunek naprawdę niewymagający.
Pozdrawiam Smile
Tomek B.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Chyba mój faworyt wśród proporczykowców Smile

Nawet w obiektywie mojego bieda-telefonu wyglądają super

   
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Fajne rybole. Jakoś dotychczas się z nimi rozmijałem. Warto poszerzyć wiedzę. Będę Cię obserwował Wink
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Czyli dobrze, że chciałem Cię namówić w wymianę na killifisze Rotfl
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości