• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Niska wartośc pH a wylęg ikry

#1
Czy mógłby mi ktoś podrzucić jakiś artykuł, albo napisać info jaki ma wpływ niskie pH na wylęg ikry centralsów? I jaki wpływ może mieć duża ilość korzeni w wodzie, oprócz oczywistego zakwaszania.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
1 - Polecam lekturę Issuu na stronie głównej
2 - Z tego co mi wiadomo w niskich wartościach ph ikra nie pleśnieje
3 - Skorzystaj z wyszukiwarki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Jeżeli chodzi o temat wartości ph to zawsze interesowało mnie to tylko w przypku hodowli ryb typowo miękko i kwaśno lubnych. Prze centralach nigdy mnie to nie interesowało ponieważ wylęg młodych z ikry zawsze był prawie 100%.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Zenek - dzięki za świetne porady, ale czy nie sądzisz, że to już mam za sobą i dlatego zadałem pytanie o literaturę, że nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedzi? Może doprecyzuję - jaka różnica na minus od optymalnego pH musiałaby być, żeby spowodować problemy z wylęgiem? Jedyne informacje, jakie mogłem znaleźć, to to, że w zbyt kwaśnej wodzie może się coś takiego przytrafić. A mnie chodzi o konkretny przykład i konkretne liczby. A brak pleśnienia niewyklutej ikry jest mi zupełnie obojętny.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Zacznijmy od tego- o jak niskim pH jest mowa?
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(07-12-2020, 21:28 PM)Gajowy napisał(a): Zenek - dzięki za świetne porady, ale czy nie sądzisz, że to już mam za sobą i dlatego zadałem pytanie o literaturę, że nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedzi? Może doprecyzuję - jaka różnica na minus od optymalnego pH musiałaby być, żeby spowodować problemy z wylęgiem? Jedyne informacje, jakie mogłem znaleźć, to to, że w zbyt kwaśnej wodzie może się coś takiego przytrafić. A mnie chodzi o konkretny przykład i konkretne liczby. A brak pleśnienia niewyklutej ikry jest mi zupełnie obojętny.
Chcesz konkretnego przykładu i konkretnych liczb a nie podałeś np na jakim gatunku Ci zależy a to też może mieć wpływ.
Niech się wypowiedzą mądrzejsi.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Jeszcze go nie ma, więc po prostu chcę wiedzieć, do ilu bezpiecznie mogę zejść - na tą chwilę mam 7,2 w tym zbiorniku. Chcę dorzucić kilka dużych korzeni, które w innym baniaku znacznie zbijały mi wartość pH, Mogę to robić metodą "po sztuce", czekać aż się z każdym ustabilizuje i mierzyć, ale wtedy to zajmie rok. W tamtym zbiorniku miałem 5,8 - 6 bez większego kłopotu, nie wiem ile w tym zasługa korzeni, a ile wkładów w kuble. Dolewałem kran i było przez cały czas tak samo, a w kranie mam 7,6-7,8 - takie czary. Ale dolewki były rzadkie, przyznaję. Tu inna filtracja i bez roślin, ale trą mi się Catemaco i teraz podchodzą melanury, więc chciałbym mieć choć cień szansy na odchowanie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Dziwnie niskie pH, jak miękką wodę masz? Poniżej 7,5 bym nie zjeżdżał, z troski o ryby.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
W kranie 11-12, w akwarium 8,5 niemca
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Wrzuć trochę grysu koralowego albo czegoś innego zatwardzającego do kubełka i tyle Wink
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości