• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Grzyb na korzeniu

#51
(31-12-2021, 20:50 PM)Goran napisał(a): Dbając o dodatkowy powód aby @filas miał dodatkowy powód do wzniesienia toastu w Sylwestra zamieszczę fotkę czegoś co dziś pojawiło się na moim korzeniuSmile

Za sterczące brodawki zawsze chętnie wzniosę toast, nawet takie albinotyczne Wink
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#52
(01-01-2022, 13:27 PM)filas napisał(a): Za sterczące brodawki zawsze chętnie wzniosę toast, nawet takie albinotyczne Wink

No i super. Nie ma to jak opinia doświadczonego akwarysty.
Czyli powinienem poszukać drugiej ? Bo o ile pamiętam to one zawsze występują parami.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#53
(01-01-2022, 14:08 PM)Goran napisał(a):
(01-01-2022, 13:27 PM)filas napisał(a): Za sterczące brodawki zawsze chętnie wzniosę toast, nawet takie albinotyczne Wink

No i super. Nie ma to jak opinia doświadczonego akwarysty.
Czyli powinienem poszukać drugiej ? Bo o ile pamiętam to one zawsze występują parami.

Para brodawek to na pewno bardziej zdrowa sytuacja niż jedna brodawka Wink

Sądzę, a w zasadzie jestem pewien, że nie ma na tym forum aż tak doświadczonego akwarysty aby jednoznacznie określił i pomógł zdiagnozować te niecodzienne formy na Twoim korzeniu. W mojej ocenie pozostają dwa wyjścia - pierwsze, jeżeli nie szkodzi rybom i nie przeszkadza wizualnie właścicielowi to zostawić i traktować jako ciekawostkę. Jeżeli natomiast miało by to szkodliwy wpływ na ryby albo nie było tolerowane przez Ciebie to po prostu usunąć z akwarium z całym korzeniem. 

Możemy tutaj oglądać jeszcze długo kolejne formy Twoich brodawek i czegoś czego jeszcze nie widzieliśmy ale nie oczekiwał bym na rozwiązanie problemu w tym temacie Sad
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#54
Ja właśnie przeszedłem do etapu CIEKAWOSTKI i nie oczekuje diagnozy. Bardziej martwi mnie twoje uczulenie na słowo pisane i to trzeba by zdiagnozowaćSmile Rotfl Na szczęście jest dużo różnych gatunków odczulaczyWink

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#55
Ja już diagnozę dla siebie dawno znalazłem i stosuję nieprzerwanie Smile - wyciąg ze słodu i chmielu najskuteczniej mnie odczula Heart
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#56
Dawno nic tu nie pisałem w trosce o wątrobę co niektórych czytających.... Smile ale w końcu nadszedł ten dzień i napiszę.
Na korzeniu nic już nie ma Haha
Od momentu zatwardzenia wody pod CA najpierw proces porastania czymkolwiek ustał, a dziś już nie ma śladu po jakichkolwiek grzybach, pieśniach czy brodawkach. Dobrze, że odpuściłem sobie wyjmowanie korzenia przy zmianie kontynentu i dokładne czyszczenie, bo problem sam się rozwiązał.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
[-] Post Goran otrzymał 1 polubień od:
  • piotrK
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#57
Temat grzybobrania mi się skończył, ale wykorzystam ten wątek do pytań o korzonki.
Tamtej wiosny zlikwidowałem krzak bukszpanu. Ćmy go zjadłySmile i mam z niego całkiem fajny korzeń dobrze wyschniety przez rok. Myślicie, że można go włożyć do akwarium ? Pewnie nie wytrzyma zbyt długo, bo nie wygląda na bardzo twardy....

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#58
Używałem bukszpanu w akwarium. Super wygląda. Stopniowo się rozpada, ale nie zauważyłem, żeby szkodziło to rybom. Ja używałem drobnych gałązek, jak masz grubsze, to powinny trochę wytrzymać. Smile
Nie pryskałeś bukszpanu niczym przy walce z ćmami?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#59
(25-03-2023, 00:25 AM)mimo12 napisał(a): Używałem bukszpanu w akwarium. Super wygląda. Stopniowo się rozpada, ale nie zauważyłem, żeby szkodziło to rybom. Ja używałem drobnych gałązek, jak masz grubsze, to powinny trochę wytrzymać. Smile
Nie pryskałeś bukszpanu niczym przy walce z ćmami?
Niczym nie zdążyłem spryskać. Smile zjadły jak szarancza.
Skoro mówisz że może być, do jutro zabieram się za preparowanie. Ty używałeś naziemnej część i, a ja planuje podziemnąSmile

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#60
Nigdy nie używałem podziemnej. Używałem tylko podciętych gałęzi, ale przestałem, bo krzaki zaczęły być pryskane. A wykopki krzaków były tylko po przegraniu z ćmami batalii o jakiś krzak. Także no. Jakby Ci coś zostało z grubszych gałęzi, to daj znać. Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości