• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Ceny w Niemczech

#1
(14-11-2020, 00:34 AM)sensej napisał(a): . Niemczech dostępność gatunków jest o wiele większa.

Tak.
Tylko widziałeś ceny prawda?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
(23-11-2020, 14:01 PM)Marcepan napisał(a):
(14-11-2020, 00:34 AM)sensej napisał(a): . Niemczech dostępność gatunków jest o wiele większa.

Tak.
Tylko widziałeś ceny prawda?

Tak.
Tylko widziałeś zarobki w Niemczech ?
660L - CA
525L - SA
375L - CA
240L - AUS
200L - CA
185L - CA
77L - TAN
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(23-11-2020, 17:47 PM)sensej napisał(a):
(23-11-2020, 14:01 PM)Marcepan napisał(a):
(14-11-2020, 00:34 AM)sensej napisał(a): . Niemczech dostępność gatunków jest o wiele większa.

Tak.
Tylko widziałeś ceny prawda?

Tak.
Tylko widziałeś zarobki w Niemczech ?

Większość ogłoszeń na ebayu ludzi sprzedających wyhodowane przez siebie ryby zawiera opis typu: trzymane na zwykłej kranówce, je zwykły pokarm płatków. Nawet dyski czy apistogramma. Z tą świadomością akwarystyki niemieckiej też bym polemizowal. Ale fakt, wybór jest dużo większy nawet w sieciowce można kupić ciekawe ryby.

Zostaniemy zbanowani za off-topa
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(23-11-2020, 17:47 PM)sensej napisał(a):
(23-11-2020, 14:01 PM)Marcepan napisał(a):
(14-11-2020, 00:34 AM)sensej napisał(a): . Niemczech dostępność gatunków jest o wiele większa.

Tak.
Tylko widziałeś ceny prawda?

Tak.
Tylko widziałeś zarobki w Niemczech ?

A widziałes rachunki za prąd czy wodę z Niemiec?
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(27-11-2020, 10:31 AM)arsik napisał(a):
(23-11-2020, 17:47 PM)sensej napisał(a):
(23-11-2020, 14:01 PM)Marcepan napisał(a): Tak.
Tylko widziałeś ceny prawda?

Tak.
Tylko widziałeś zarobki w Niemczech ?

A widziałes rachunki za prąd czy wodę z Niemiec?

Nie. Chętnie zobaczę.
660L - CA
525L - SA
375L - CA
240L - AUS
200L - CA
185L - CA
77L - TAN
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Proponuję wydzielić wątek bo psujemy koledze ciekawą dyskusje.

Der aktuelle Strompreis liegt nach Angaben des Bundesverbandes der Energie- und Wasserwirtschaft (BDEW) bei 30,91 Cent/kWh. Dieser Wert wurde im Juli 2020 ermittelt und gilt bei einem Jahresverbrauch von 3.500 kWh, der reduzierte Mehrwertsteuersatz von 16 % wurde bereits berücksichtigt.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(28-11-2020, 13:07 PM)Marcepan napisał(a): Proponuję wydzielić wątek bo psujemy koledze  ciekawą dyskusje.

Der aktuelle Strompreis liegt nach Angaben des Bundesverbandes der Energie- und Wasserwirtschaft (BDEW) bei 30,91 Cent/kWh. Dieser Wert wurde im Juli 2020 ermittelt und gilt bei einem Jahresverbrauch von 3.500 kWh, der reduzierte Mehrwertsteuersatz von 16 % wurde bereits berücksichtigt.

Daj jeszcze zestawienie kosztów utrzymania przeciętnego gospodarstwa domowego do średnich krajowych zarobków. Będziemy miec pełne dane, zrobimy sobie analizę w jakimś oddzielnym temacie.
660L - CA
525L - SA
375L - CA
240L - AUS
200L - CA
185L - CA
77L - TAN
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Chyba dobrze podzieliłem, dajcie znać czy tytuł wam pasi Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Panowie ... Jak ktoś chce mieć jakieś ryby z Niemiec (akurat mam doświadczenie) i i powiedział sobie że musi je mieć , to myślę że cena musi byc naprawdę wygórowana bardzo wysoko aby zrezygnować. Inaczej nie chcemy tych ryb Wink 
Pisze tak ponieważ swego czasu musiałem zapłacić za Apistogramma viejita naprawdę wiele euro i jak się później okazało nikt ich do dzisiaj prawie nie chce.
Aczkolwiek w tym przypadku cena 35 euro za pare nie była jakas mega wysoka w porównaniu drogi jaką musiałem przebyć po upragnione ryby. Otóż wtedy zrobiliśmy ponad 2 tyś km w tragicznych warunkach ... i przywiozłem dwie parki , z czego nie uzyskałem ani jednego miotu i musiałem za rok zapłacić kolejne euro za młodziki które w końcu rozmnozyłem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
no ja dawno dawno temu gdy channa w Polsce to była egzotyka pojechałem po dobraną parę aurantimaculata do Berlina (z jakiegoś ogłoszenia prywatnego). Z wiaderkiem podróżowałem pociągiem z nimi (za cholerę nie pamiętam dlaczego nie pojechałem autem)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości