• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Corydoras do ciepłej wody?

#1
Poszukuję i jakoś nie mogę natrafić na informację. Czy jest jakaś ryba kirysek/corydoras która żyje w temperaturze 28 stopni? Przy czym nie chodzi mi o graniczna temperaturę, ale normalną dla niej?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Z reguły w takiej cieplejszej wodzie trzyma się C. sterbai lub C. haraldschultzi, natomiast 28°C już raczej podchodzi pod ich górną granicę temperatury. Ze znalezieniem innego gatunku będą raczej problemy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Będzie bardzo trudno , jedno co mi przychodzi do głowy ale jest to Górna granica B.splendens
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
C. sterbai i Brochis splendens wytrzymują bez problemu nawet 30*C.
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Ja mam u siebie corydoras venezuelanus razem z e zbrojnikami l236 w ciepłej wodzie bo 28*C. Kiryski normalnie sobie pływają i rosną.
Pozdrawiam Kacper.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Wytrzymują i pływają ale czy to się nie odbija na ich zdrowiu?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Jak się rozmnożą to dam znać.
Pozdrawiam Kacper.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Stała wysoka temperatura wody skraca życie wszystkim gatunkom kirysków. To że żyją i składają ikrę w wysokiej temperaturze nie świadczy, że przebywają w warunkach odpowiadających biologii gatunku lecz o ich czasowym dostosowaniu. Przeciwieństwem pod tym względem są paletki, które powinny mieć stałą wysoką temperaturę z niewielkimi wahaniami. Poza tym kiryski wędrują na tarliska a paletki nie. 

W literaturze, temperaturę wody w tropikach podaje się jako wartość uśrednioną. W rzeczywistości  jest ona różna a ryby przebywają w takiej temperaturze, która im w danej chwili  odpowiada. Na to zróżnicowanie temperatury mają wpływ różne czynniki np. ekspozycja na słońce, głębokość wody, jej ruch, źródliska na dnie, pora roku itp,
Ta różna temperatura wody w cieku wodnym wyjaśnia dlaczego opisuje się w literaturze, to że na terenie tego samego obszaru występują oba tak różne pod względem biologicznym gatunki – paletki i kiryski.    
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Więc zrezygnowałem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
To że Ruki działa destrukcyjnie to wszem wiadomo ale ja?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości